Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistStromy a zeleň

18. června 2023

TŘEBÍČ: Stromy a zeleň

Stromy jsou důležité v přírodě i ve městě.

Proto radnice věnuje zvýšenou pozornost péči o zeleň jak ve veřejném prostoru, tak v městských lesích. Radní města si dali za cíl za jeden pokácený strom ve městě vysadit dva nové.

V plánu radnice je letošní dokončení revitalizace parku Na Hrádku, revitalizace zámeckého parku, pokračování řízené výsadby nových stromů v městských lesích, příprava revitalizace Týnského údolí a Tyršových sadů a další zlepšování zeleně na veřejných prostranstvích.

V parcích, sadech i na veřejných prostranstvích se stromy průběžně obnovují a také doplňují. Odbor rozvoje a životního prostředí vytipovává místa, kde je možné vysázet stromy a doplnit různá stromořadí.

Jak je to s těmi vysázenými stromy za pokácené?

Za rok 2022 bylo v intravilánu Třebíče pokáceno 439 suchých či dožívajících stromů. Vysázeno jich bylo 787. Největší obměnou zeleně prošel Hrádek, kde bylo na základě odborných dendrologických doporučení pokáceno 340 stromů, následně vysázeno 417 stromů a 362 keřů. Na novém záchytném parkovišti v Hrotovické ulici proběhlo kácení sedmnácti náletových a dožilých stromů, nově zde bylo vysázeno 23 habrů a 23 třešní a také 364 keřů, zejména svída krvavá a ptačí zob.

Kromě parků hospodaří město také v městských lesích. Zde se od roku 2019 vytěžilo mnoho kůrovcem napadených smrků. Za poslední 4 roky bylo v městských lesích vysázeno 47.900 stromků, z toho 10 tisíc v letošním roce.

Zdroj: Město Třebíč.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum