Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPobočky pošty

30. dubna 2023

TŘEBÍČ: Pobočky pošty

Přes důrazné protesty města pošta dvě pobočky v Třebíči zruší. V Třebíči zůstanou zachovány dvě nejvytíženější pobočky pošty. Alespoň tento výsledek přinesly nebývale ostré diskuze, které vedení města se zástupci pošty v minulých dnech absolvovalo. Zachovány zůstanou pošty v centru města a v ulici Marie Majerové.

„Pošta striktně trvala na zachování pouze dvou poboček v Třebíči. Vyžádali jsme si proto veškerá data, která nám ukázala, jak jsou jednotlivé pobočky využívané občany, kolik lidí je navštěvuje, kolik lidí si chodí na pobočky pro důchod a další. Podle detailního rozboru se ukázalo, že Třebíčané nejvíc využívají služby pobočky v centru města. Ta zajišťuje denně v průměru 880 transakcí. Druhá nejvíce vytížená je pobočka v ulici Marie Majerové, která vyřídí denně průměrně 480 transakcí,“ řekl starosta Pavel Pacal s tím, že on osobně nepovažuje výsledek jednání za ideální, ale vzhledem k odmítavému postoji České pošty za jediný možný.

Posledního března letošního roku Česká pošta zveřejnila seznam 300 svých poboček, které od července v rámci svých úsporných opatření zruší. Na seznamu rušených pošt figurovaly také třebíčské pobočky pošty v ulici Demlova a Marie Majerové.

„Bylo zjevné, že záměr České pošty neodpovídá skutečnému zájmu nás, Třebíčanů, o její služby. Skutečná čísla prokázala, že pobočky na náměstí a v ulici M. Majerové využíváme více. Znovu opakuji, že výsledek tedy nepovažuji za oslnivý, ale jediný možný. Pošta totiž na existenci pouze dvou poboček v Třebíči nekompromisně trvala,“ doplnil Pacal.

Město i v této nepříznivé situaci dosáhlo alespoň závazného příslibu ze strany České pošty, kterým je zajištění bezbariérovosti centrální pošty na náměstí a její celková modernizace.

K tomu se Česká pošta zavázala ústy manažerky pošty pro Vysočinu a Jižní Moravu Pavly Blumenscheinové, která se zástupci města jednala. Hlavní pošta bude, dle jejího vyjádření, rozsáhle modernizována. Veškeré prostory pobočky budou do března příštího roku nově v přízemí budovy tak, aby se sem pohodlně dostali i starší lidé nebo maminky s kočárky, vchod bude z ulice Soukenická. Počítá se s moderním vybavením a příjemným prostředím pro klienty.

Zdroj: Město Třebíč.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum