Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistObchvat města

2. května 2023

TŘEBÍČ: Obchvat města

Nejvyšší soud vrátil kvůli jedné nevypořádané námitce obchvat Třebíče zpátky Krajskému soudu.

Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu, vydaného 20. dubna letošního roku. Na Nejvyšší správní soud se s kasační stížností loni na jaře obrátily tři podnikatelské subjekty z Třebíče, které podaly desítky námitek proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně s tím, že nesouhlasí s trasou plánovaného obchvatu města. Krajský soud totiž jejich námitky z roku 2021 loni zamítl.

Nejvyšší správní soud nyní v jedné námitce připustil procesní opomenutí Krajského soudu. „Tato procesní věc spočívá v tom, že podle Nejvyššího soudu se Krajský soud opomněl vypořádat s námitkou, proč trasa obchvatu není vedena vhodněji. Tedy proč koridor obchvatu není více odkloněn od průmyslové zóny k pozemku č. 977/19, což je údolí a svahy Lorenzových sadů,“ popsal jediné opomenutí Krajského soudu starosta Třebíče Pavel Pacal.

Je to jediná námitka stěžovatelů, kterou NSS připustil a vrátil věc v tomto bodě Krajskému soudu k opětovnému projednání a vypořádání s tím, že Nejvyšší soud nemůže otázku proporcionality zásahu do práv stěžovatelů posoudit místo Krajského soudu, protože by účastníci řízení přišli o možnost podání opravných prostředků.

„Právní kličky tak prodlužují a oddalují výstavbu obchvatu, který Třebíč tak zoufale potřebuje,“ dodal Pavel Pacal.

Zdroj: Město Třebíč.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum