Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlist2000 km sdílená kola

8. května 2023

TŘEBÍČ: 2000 km

V prvním měsíci provozu najela sdílená kola skoro dva tisíce kilometrů.

Od začátku dubna si lidé v Třebíči pro jízdy po městě mohou vypůjčit sdílená kola NEXTBIKE. Osmdesát kol a deset elektrokol je rozmístěno na čtyřiceti stanovištích. V dubnu bylo opravdové aprílové počasí, přesto lidé sdílená kola využívali hodně.

Celkem za duben proběhlo 2.077 výpůjček, z toho 534 výpůjček byla elektrokola. Průměrná doba, po kterou lidé kolo využívali, byla 13 minut a průměrný nájezd 939 metrů, tedy necelý kilometr. Ze statistiky je také vidět, který den bylo hezky. Ve středu 26. dubna si kola půjčilo nejvíce uživatelů, a to 139. Jeden z uživatelů si kolo půjčil čtyřicetkrát v měsíci. Do systému se v průběhu dubna registrovalo 1.255 uživatelů.

Nejvíce využívaná stanice kol pro výpůjčky i vrácení kol je na Karlově náměstí. Kola si pak lidé hodně půjčují v ulici Modřínová, u Aquaparku Laguna a v ulicích F. Hrubína a Viktorinova. Vracejí je po Karlově náměstí nejvíce na Žerotínově náměstí, u autobusového nádraží a v ulicích Smila Osovského a Modřínová. Ve statistice, která sleduje i teplotu během dne, je zřetelně vidět nárůst počtu výpůjček kol při teplém počasí.

K jízdě lidem stačí pouze aplikace NEXTBIKE, která je ke stažení zdarma. Prvních patnáct minut použití kola dotuje město a pro uživatele je zdarma, každých dalších 30 minut jízdy stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 Kč za minutu. Všechna kola jsou vybavena GPS.

Veškeré informace k použití sdílených kol najdete na webu:

www.nextbikeczech.com

Zdroj: Město Třebíč.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum