Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Méně dětí ve školách

15. října 2021

TÁBOR: Méně dětí ve školách

Ve školách zřizovaných městem mírně ubylo dětí.

Město Tábor zřizuje 6 základních škol, z toho 2 mají jen třídy prvního stupně. Do těchto škol od nového školního roku dochází do 127 tříd 2604 žáků. Pro srovnání, vloni to bylo 2653 žáků ve 125 třídách.

Menší kolektiv žáků = zkvalitnění výuky

Celkový průměr na táborských základních školách je v současné době 20,5 žáků na třídu. „Aby školy mohly mít nižší počet žáků ve třídách, tomu napomáhá i nový systém financování škol ze státních prostředků. Tím dochází i ke zkvalitnění výuky, kdy se lépe pracuje s menším kolektivem žáků,“ uvedl vedoucí městského Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Radomír Kouba.

Od září letošního roku navštěvuje 12 pracovišť mateřských škol zřizovaných městem Tábor 1008 dětí ve 45 třídách. V loňském roce to bylo 1009 dětí ve 44 třídách. V souladu s vyhláškou o předškolním vzdělávání se třída mateřské školy se naplňuje do počtu 24 dětí. „Tam, kde je větší zájem rodičů o umístění dítěte do mateřské školy, může zřizovatel povolit výjimku do počtu až 28 dětí na třídu za předpokladu, že toto zvýšení počtu není na újmu kvalitě vzdělávací činnosti školy a jsou splněny podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví,“ uvedl Radomír Kouba.

V současné době je celková kapacita mateřských škol zřizovaných městem Tábor 1191 dětí.

Nejvíce žáků má ZŠ Zborovská, a to 848 ve 41 třídách. Druhou v pořadí je ZŠ Husova se 743 žáky ve 33 třídách. Následuje ZŠ Helsinská se 461 žáky ve 23 třídách a čtveřici „velkých“ škol uzavírá ZŠ Mikuláše z Husi se 342 žáky a 19 třídami. Základní školy v Měšicích a Čekanicích mají 106 žáků v 5 třídách a 104 žáků v 6 třídách.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum