Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Prvenství o nejlepší Dobrou praxi Zdravých měst

3. února 2021

Tábor obhájil prvenství z roku 2019 v hlasování o nejlepší Dobrou praxi Zdravých měst.

Letos zvítězil projektem rozšíření útulku pro psy o útulek pro kočky. Prostřednictvím Facebooku se už třetím rokem veřejně hlasovalo o NEJpraxi Zdravých měst. Do letošního ročníku se zapojilo 18 měst, obcí a regionů, které dohromady zaslaly 26 příkladů inspirativní praxe z nejrůznějších oblastí rozvoje. V prvním ročníku získal největší počet hlasů příklad ze Zdravé obce Křižánky s tématem sociálního bydlení v obci. V roce minulém zvítězilo Zdravé město Tábor s alternativními pohony v komunální technice.

V neděli 31. 1. 2021 skončilo hlasování ve třetím ročníku, kde Tábor obhájil prvenství s počtem 709 hlasů.

Kočičí otázka bývá tabu, které se nehodí řešit. V Táboře před tímto problémem však rozhodně oči nezavřeli, ale zcela zodpovědně se k řešení složité situace postavili. Útulek Tábor pro psy a kočky je schopen se postarat o zraněné či bezprizorné dospělé kočky a rovněž o koťata, jež sama o sobě nejsou schopna přežít, na území města Tábora. Propracovaný a fungující systém péče včetně následné kastrace pohlavně dospělých jedinců je vzorem i pro ostatní města. Vytvořili propracovaný a fungující systém péče včetně následné kastrace pohlavně dospělých jedinců.

Jde o jedinou možnou cestu řešení „kočičí otázky“. Vznikly dvě oddělené karanténní místnosti se striktními hygienickými pravidly. Umožňují adekvátní péči ošetřovatelek o kočky a koťata po přijetí. Pravidla a vybavení karanténních místností znemožňují přenos nákaz nově přijatých zvířat mezi sebou. Strategické je rovněž samotné umístění oddělených karanténních místností od prostor s kotci a s kočičí hernou, kde jsou již umístěna zvířata zdravá, po očkování. Pro kočky po operaci či pro kočky zraněné, jež je nutno z různých důvodů izolovat, slouží pooperační kotce ve veterinární ordinaci v útulku. Zde se rovněž dodržují striktní hygienické zásady, které zajišťují sterilitu prostředí. Kotce pro zdravé a naočkované kočky a koťata jsou vybaveny škrabadly, pelíšky, průlezkami apod. Kočičí herna je určena pro kočičí radovánky, čemuž odpovídá pestré a zábavné vybavení místnosti. Po celou dobu pobytu v útulku je o zvíře postaráno jak z hlediska veterinárního, tak z hlediska ošetřovatelského. Díky profesionálně vybavenému kočičímu fotokoutku lze kočkám pořizovat vizuálně atraktivní fotografie, inzerce je úspěšná a zvířata odjíždějí záhy do nových domovů.

Jak byla aktivita financována? Město Tábor rozhodnutím zastupitelstva vložilo objekt i pozemky do vlastnictví technických služeb a veškeré financování rekonstrukce již běželo plně ze zdrojů obchodní korporace ve výši 3 mil. Kč bez DPH.

www.utulektabor.cz

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum