Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Komunitní výsadba dubů

17. dubna 2022

TÁBOR: Komunitní výsadba dubů

Město Tábor chystá komunitní výsadbu dubů.

Ve středu 27. dubna od 8.30 hod. se uskuteční komunitní výsadba třiceti dubů letních ve dvou lokalitách u Sídliště nad Lužnicí.

Sraz účastníků sázecí akce bude u parkoviště vedle sportovního areálu Komora. Sázení, které uspořádá Zdravé město Tábor a finančně ji podpořila Nadace ČEZ, je určeno pro táborskou veřejnost. V čem tkví princip komunitní výsadby? Kdo má chuť se do výsadby zapojit, nahlásí se předem na email: zdravemesto@mutabor.cz.

Prvních 20 registrovaných zájemců bude mít možnost si „adoptovat“ vysazený strom pověšením přívěsku se jménem (jméno se nahlásí při registraci). Výsadbu nových stromů inicioval místostarosta Václav Klecanda. „Věřím, že zapojením veřejnosti do výsadby si společně vysazené stromy vezmou obyvatelé za své, budou o ně pečovat a radovat se z nich,“ uvedl místostarosta.

Projekt má za cíl zlepšit životní prostředí a posilovat vztah obyvatel k němu tím, že se aktivně účastní jeho realizace. Účast obyvatel se předpokládá jak na výsadbě samotné, tak poté při následné péči zaléváním v suchých obdobích. Budování komunity lidí se stejnými zájmy a vztahu obyvatel s prostředím patří mezi cíle Zdravého města.

Účastníkům sázení organizátoři doporučují přijít v pracovním oděvu a v dobré obuvi (holínky). „Rukavice, nářadí a opékání buřtů zajistíme my,“ podotkl místostarosta.

Dosadí se proluky v aleji u rybníka, jehož hráz se tím zpevní. Dále se vysadí nová alej dubů u frekventované cesty. Ta bude v budoucnu tvořit větrolam a stín pro pohyb na cestě.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum