Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Uzavírky Zavadilská, Vožická

6. listopadu 2020

TÁBOR: Uzavírky Zavadilská, Vožická

Uzavírky Zavadilská, Vožická: Policie podnítila úpravu dopravního značení objízdných tras

Městský Odbor dopravy informuje, že na objízdných trasách kvůli uzavírce ulic Zavadilská a Vožická v Táboře došlo k dílčí změně.

Ilustrační foto Mapy Google

Jak sdělil Eduard Chalupa, vedoucí Oddělení státní správy komunikací a veřejné dopravy, na základě monitorování situace objízdných tras, zejména v okolí obce Hlinice, došlo ke změně názoru dopravního inspektorátu Policie České republiky. Ten podnítil úpravu dopravního značení objízdných tras. Motivací, dle vyjádření Policie, je snaha o rozmělnění dopravy na více komunikací a tím v důsledku menší dopravní zatížení silnice III/0335 přes obec Hlinice.

Úprava dopravního značení objízdných tras se týká pouze vozidel nad 3,5 tuny (mimo autobusy). V praxi to znamená, že nákladní vozidla nad 3,5 tuny jedoucí směrem do ulice Vožická - průmyslová zóna nemohou odbočit ze silnice III/00346 (Čekanice - Jeníčkova Lhota - Podolí - Stará Vožice) na silnici III/0335 do obce Hlinice. Tato vozidla budou navedena dopravních značením po silnici III/00346 na odbočku na silnici III/0339 směr Ratibořice a dále do Ratibořských Hor na silnici II/137 vedoucí do ulice Vožická – průmyslová zóna. V důsledku tato úprava znamená jednosměrný provoz vozidel nad 3,5t na silnici III/0335 přes obec Hlinice, a to ve směru od silnice II/137 k silnici III/00346.

Město Tábor žádá motoristickou veřejnost o toleranci a trpělivost. Probíhá nutná pravidelná údržba silnic Jihočeského kraje na území města. „V takových případech se vždy jedná o časově omezený nekomfort v užívání dopravních tras s průvodním dočasným zvýšením intenzity provozu na okolních komunikacích. Odměnou za tento krátkodobý nekomfort jsou pak komunikace s novým povrchem, které jsou v dalších letech jasným přínosem motoristické veřejnosti,“ uvedl Eduard Chalupa. Dodal, že Jihočeský kraj hodlá i v příštích letech investovat nemalé prostředky do oprav svých komunikací na Táborsku.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum