Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Topná sezóna

31. srpna 2021

TÁBOR: Topná sezóna

Bytes Tábor zahájí ve středu 1. září topnou sezonu.

V současné době se v Táboře množí dotazy na začátek topné sezony.

Jak vysvětlil Ondřej Semerák, jednatel městské společnosti Bytes, způsob vytápění se řídí vyhláškou 194/2007 (novel. vyhl. 237/2014). Ta stanovuje pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody. „V současné době, z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, dochází k hraničním teplotním podmínkám pro začátek dodávky tepla pro vytápění. Sledujeme teplotní vývoj a také předpovědi pro počasí. Abychom vyhověli žádostem zvláště starším občanům a rodin s malými dětmi, rozhodli jsme se dne 1. září 2021, kdy je oficiální začátek topné sezony, začít s postupným najížděním systému pro vytápění,“ uvedl jednatel.

Ilustrační foto

Systém řízení a regulace, kterým jsou vybaveny jednotlivé domovní předávací stanice, reguluje dodávku tepla do jednotlivých objektů. Proto v případě, že venkovní teplota přesáhne 130C, dojde k uzavření stanice pro dodávku tepla pro vytápění. „Teplo bude tedy dodáváno jen v ranních a večerních hodinách, kdy dochází k poklesu venkovní teploty,“ vysvětlil jednatel.

Společnost Bytes dále upozorňuje, že v důsledku rozsáhlé investiční akce společnosti C-Energy Planá, která spočívá ve výměně potrubí a náhradě teplonosné látky z páry na horkou vodu, může docházet k dočasným výpadkům dodávky tepla (zvláště pro oblast Pražského předměstí a přilehlých oblastí). „Tyto výpadky se snažíme v koordinaci se společností C-Energy Planá minimalizovat. Děkujeme za pochopení,“ dodal Ondřej Semerák.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum