21. srpna 1968

21. srpna 1968 - Tábor

Všechny články můžete číst zde >>>

Dálnopis OO-VB Tábor z 21. srpna 1968

Drtivá většina občanů okresu je značně pobouřena agresí vojsk Varšavské smlouvy. . Nálada občanů je celkem stísněna a projevuje se plná podpora ÚV KSČ, vládě a voleným orgánům. Jednotně odsuzují agresory, zvláště SSSR. Občani se chystají přivítat vojska pasivně, částečně se shlukují podél hlavních silnic a ulic, zvláště na náměstí Antonína Zápotockého, v rukou mají vlaječky a mnozí připjaté trikolóry. Situace je poměrně klidná bez zjevu výtržností. Studenti měli zájem skupovat sovětské praporky, které chtěli hromadně pálit. Vedoucí papírnictví odmítl je prodat.

Ilustrační foto - Tábor

Jak v rámci okresního města, tak i v obvodech OO VB se hlavně v dopoledních hodinách projevil zvýšený nákup masových konzerv, trvanlivých salámů, mouky, cukru a soli. V odpoledních hodinách se situace ve zvýšeném nákupu poměrně uklidnila. Vedení N.P. Kovosvit, Silon i Madeta nakoupilo pro zaměstnané ženy chleba a máslo, aby nemusely po zaměstnání lýtat po frontách, nebo aby tyto produkty nebyly prodány.

V N.P. Kovosvit pracuje pouze oddělení slévárna, ostatní oddělení nepracují a zaměstnanci poslouchají rozhlas, nebo televizi. Na vesnicích je zajišťováno, že se v JZD vesměs pracuje a dodává obilí na státní nákup. V ostatních závodech v okrese se pracuje, až na závody v Soběslavi, kde hlavně zaměstnané ženy odely z pracovišť a prováděly nákup potravin.

Jinak v rámci okresu nejsou zjišťovány poznatky, které by signalizovaly přípravy provokací, nebo výtržnictví.

Náčelník okr. OVB Tábor major Fojt

https://www.ustrcr.cz/data/pdf/projekty/srpen1968/ks-snb/cb10.pdf

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum