Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistMěsto Tábor pořídilo respirátory pro školy a G-centrum

19. prosince 2020

Město Tábor pořídilo respirátory pro školy a G-centrum

Město Tábor zakoupilo celkem 13.000 respirátorů FFP-2.

Jsou určeny školám zřizovaným městem (7.840 ks), domovu důchodců G-Centrum (3.000 ks) a exponovaným pracovníkům odborů města (1.000 ks), které nejvíce přicházejí do kontaktu s veřejností. Část zůstává v rezervě.

Jak informoval krizový manažer Oldřich Semrád, respirátory pro školy a školky převzal Odbor školství, mládeže a tělovýchovy, který je rozváží. Z první objednávky bylo rozdáno 10.000 respirátorů FFP-2. Druhá objednávka na 3.000 kusů bude doručena začátkem příštího týdne, a to přímo do G-centra, pro které je určena.

Jaký je rozdíl mezi rouškou a respirátorem? Ten hlavní je v účinnosti. Zatímco rouška chrání především lidi okolo vás, respirátor je určen především pro ochranu lidí, kteří je nosí. Ale samozřejmě i rouška může částečně viry přenášené kapénkami zachytit. Například ta vyrobená z bavlny může mít podle některých studií účinnost až 70 procent. Záleží na hustotě tkaniny. Respirátor FFP-2 (N95) má účinnost ochrany okolo 95 procent. U respirátorů FFP-2 určených k jednomu použití lze využít nouzovou sterilizaci (mikrovlnkou, UV lampou, chemicky), nicméně každé další opakování sterilizace postupně snižuje jejich účinnost.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum