Ve vstupu na radnici je dezinfekční rám

4. listopadu 2020

Ve vstupu na radnici je dezinfekční rám, před budovami stojí schránky

Vedení města Tábora přijalo několik opatření, která souvisí s pandemií koronaviru.

1. Zkušebně a zdarma byl v úterý 3. listopadu 2020 u vstupu do hlavní budovy na Žižkově náměstí nainstalován na 10 dní dezinfekční rám. Ten slouží návštěvníkům a zaměstnancům. Rám poskytla firma CB MEDICAL se sídlem v Chotovinách. Jak informoval její výkonný ředitel Tomáš Hušek, oděv zbavuje virů a bakterií dezinfekce NO 19, která je biologicky vyrobená, neobsahuje alkohol, je biologicky odbouratelná a neničí oblečení. Návštěvník či úředník vstoupí do určeného a zeleně vyznačeného prostoru, hlasové zařízení ho vyzve, aby zavřel oči, pootočil se a pak dezinfekce ve formě par působí asi 3 vteřiny. K rámu patří řídicí jednotka, kde je umístěn 25litrový barel s dezinfekcí.

Foto Město Tábor

O případném pořízení rámu povedou radní Tábora diskusi, přihlédnout se musí k poměrně vysoké pořizovací ceně. Radnice také povede debatu s Úřadem práce ČR, zda rám nepořídit do budovy Tabačky jako společnou investici všech institucí, které zde sídlí. „Smysl to má velký, protože se chráníme rouškami a dalšími opatřeními, ale na oblečení si nosíme do budovy viry, které na textilu vydrží několik dní a týdnů,“ uvedl tajemník Městského úřadu v Táboře Lubomír Šrámek.

2. Město Tábor se dále rozhodlo pro zřízení „uren“ umístěných před budovami na Žižkově náměstí a před Tabačkou pro vkládání dopisů pro podatelnu v době, kdy nejsou úřední hodiny, a úřad je uzamčen.

3. Co se týče „krizových“ úředních hodin, i nadále platí, že v budovách Městského úřadu v Táboře a na Tabačce jsou v pondělí a ve středu od 8 do 13 hodin. „Jednali jsme s Úřadem práce, aby ve středu byly úřední hodiny od 12 do 17 hodin, ale jednání nebyla úspěšná. Úřad práce chce mít hodiny jednotné po celé republice a rovněž v souladu s úředními hodinami ostatních státních orgánů. Chceme táborskou veřejnost upozornit a požádat, že mimo úřední hodiny může využít elektronickou nebo telefonickou komunikaci a využít i uvedené urny pro písemnou komunikaci. Pro úřední hodiny doporučujeme využívat rezervační systém, byť i tento systém je kvůli opatření vlády a kumulaci občanů v těchto hodinách částečně omezen. Veřejnost se také může mimo úřední hodiny objednat, úředník si občana vyzvedne u zamčeného vchodu a záležitost s ním vyřídí,“ uvedl tajemník Lubomír Šrámek.

Zdroj: Město Tábor.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum