Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVe vstupu na radnici je dezinfekční rám

4. listopadu 2020

Ve vstupu na radnici je dezinfekční rám, před budovami stojí schránky

Vedení města Tábora přijalo několik opatření, která souvisí s pandemií koronaviru.

1. Zkušebně a zdarma byl v úterý 3. listopadu 2020 u vstupu do hlavní budovy na Žižkově náměstí nainstalován na 10 dní dezinfekční rám. Ten slouží návštěvníkům a zaměstnancům. Rám poskytla firma CB MEDICAL se sídlem v Chotovinách. Jak informoval její výkonný ředitel Tomáš Hušek, oděv zbavuje virů a bakterií dezinfekce NO 19, která je biologicky vyrobená, neobsahuje alkohol, je biologicky odbouratelná a neničí oblečení. Návštěvník či úředník vstoupí do určeného a zeleně vyznačeného prostoru, hlasové zařízení ho vyzve, aby zavřel oči, pootočil se a pak dezinfekce ve formě par působí asi 3 vteřiny. K rámu patří řídicí jednotka, kde je umístěn 25litrový barel s dezinfekcí.

Foto Město Tábor

O případném pořízení rámu povedou radní Tábora diskusi, přihlédnout se musí k poměrně vysoké pořizovací ceně. Radnice také povede debatu s Úřadem práce ČR, zda rám nepořídit do budovy Tabačky jako společnou investici všech institucí, které zde sídlí. „Smysl to má velký, protože se chráníme rouškami a dalšími opatřeními, ale na oblečení si nosíme do budovy viry, které na textilu vydrží několik dní a týdnů,“ uvedl tajemník Městského úřadu v Táboře Lubomír Šrámek.

2. Město Tábor se dále rozhodlo pro zřízení „uren“ umístěných před budovami na Žižkově náměstí a před Tabačkou pro vkládání dopisů pro podatelnu v době, kdy nejsou úřední hodiny, a úřad je uzamčen.

3. Co se týče „krizových“ úředních hodin, i nadále platí, že v budovách Městského úřadu v Táboře a na Tabačce jsou v pondělí a ve středu od 8 do 13 hodin. „Jednali jsme s Úřadem práce, aby ve středu byly úřední hodiny od 12 do 17 hodin, ale jednání nebyla úspěšná. Úřad práce chce mít hodiny jednotné po celé republice a rovněž v souladu s úředními hodinami ostatních státních orgánů. Chceme táborskou veřejnost upozornit a požádat, že mimo úřední hodiny může využít elektronickou nebo telefonickou komunikaci a využít i uvedené urny pro písemnou komunikaci. Pro úřední hodiny doporučujeme využívat rezervační systém, byť i tento systém je kvůli opatření vlády a kumulaci občanů v těchto hodinách částečně omezen. Veřejnost se také může mimo úřední hodiny objednat, úředník si občana vyzvedne u zamčeného vchodu a záležitost s ním vyřídí,“ uvedl tajemník Lubomír Šrámek.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum