Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Nový ceník parkovacího domu

24. ledna 2022

TÁBOR: Nový ceník parkovacího domu

Od nového roku platí v parkovacím domě v centru Tábora nový ceník.

Od 1. ledna 2022 vstoupil v platnost nový ceník parkovného v parkovacím domě Parking Centrum v Táboře v ulici Čsl. armády (pod Střelnicí). Nadále zůstává sazba 10,- Kč/ hod., ale zvýšila se celodenní sazba ze 40 na 80 Kč. Nově se tedy platí 80,- Kč/24 hod.

O novém ceníku rozhodl majitel objektu, Technické služby Tábor (TST), na základě diskuse s dozorčí radou společnosti. „Došlo k navýšení cen parkovného, ale zdražení vnímá hlavně ten, kdo byl zvyklý parkovat po čtyřech hodinách bezplatně,“ uvedl jednatel TST Michal Polanecký. Ten dodal, že provoz parkovacího domu je ztrátový v řádu statisíců korun ročně. Od dokončení výstavby domu, tedy od roku 2008, se ceník neměnil, přitom několikrát navýšila minimální mzda a nyní kriticky stoupají ceny energií. Městská společnost má za úkol dbát na zdravé hospodaření při provozování svěřeného majetku.

TST přitom do objektu také investují. Například loni vložila peníze do modernizace domu v podobě výměny celého parkovacího systému včetně závor, vjezdových a výjezdových terminálů a pokladen. Nový parkovací systém je uživatelsky přívětivější, kamera dokáže rozpoznat registrační značku (RZ) vozidla a při výjezdu z parkovacího domu (po uhrazení parkovného) se automaticky otevře závora. Pouze ve výjimečných případech, kdy načtení RZ selže, je nutné přiložit parkovací lístek.

Jednatel Michal Polanecký nepopřel, že po navýšení celodenní sazby nastal odliv zákazníků. „Vedli jsme o tom debatu s vedením města. Existuje úvaha, abychom zavedli režim zima – léto. Vyšší celodenní sazba by platila v létě, kdy bývá parkovací dům plný. Je možné, že se k tomuto návrhu po vyhodnocení současné situace ještě vrátíme,“ uzavřel jednatel TST.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum