Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Návrh na udělení mimořádné ceny

9. srpna 2021 - Cena města

TÁBOR: Návrh na udělení mimořádné ceny

Návrh na udělení mimořádné ceny města Tábora.

Starosta Tábora Štěpán Pavlík předložil na Radě města návrh na mimořádné udělení Ceny města v roce 2021 táborským zdravotníkům za mimořádné, intenzivní a vytrvalé nasazení v boji proti nemoci Covid 19, především na podzim 2020 a na jaře 2021 v kritických měsících listopadu a březnu.

Dále za náročnou, nenahraditelnou a příkladnou práci související se zajištěním vysoce společensky prospěšného očkování proti Covidu 19 v táborském regionu po celý rok 2021, především v nejfrekventovanějších měsících od února do srpna.

Mimořádná cena města bude udělena táborským zdravotníkům prostřednictvím organizací Nemocnice Tábor, a.s. a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje působících na území města Tábora. Ocenění je míněno jako respekt a poděkování všem zaměstnancům těchto organizací včetně podpůrného personálu.

Platný Statut udělení Ceny města umožňuje dle odstavce V. mimořádné udělení ceny při mimořádných událostech. Tou nepochybně je celosvětová pandemie koronaviru v letech 2020 a 2021. Statut ve stávajícím znění však umožňuje mimořádné udělení pouze občanu České republiky, který má trvalé bydliště na území města. Bude tedy nutno provést drobnou změnu Statutu doplněním stávajícího znění o možnost udělení organizacím působícím na území města.

Rada doporučila zastupitelstvu schválit změnu statutu i udělení mimořádné ceny.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum