Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Komedianti v ulicích 2021

21. září 2021

TÁBOR: Komedianti v ulicích 2021

V rámci Dotačního programu Jihočeského kraje pro rok 2021 – Podpora kultury, Opatření č. 1 Podpora kultury získalo město Tábor v letošním roce finanční prostředky ve výši 55 tis. Kč na pořádání mezinárodního festivalu pouličního divadla.

Hlavním cílem tohoto projektu bylo zatraktivnění a obohacení kulturního programu a navýšení počtu domácích i zahraničních návštěvníků a turistů v Táboře.

V rámci akce proběhl kulatý 10. ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla, který se konal během 1. srpnového víkendu: 6. – 8. srpna 2021 v různých částech historického Tábora. Obyvatelům, návštěvníkům i turistům včetně zahraničních nabídnul celou řadu pouličních vystoupení. Od představení klasického typu, až po novodobé pouliční umění od regionálních i mezinárodních spolků, souborů i jednotlivců.

Pro diváky byla připravena spousta akrobatických, klaunských, hudebních, žonglérských, loutkářských a divadelních představení, pouličních estrád určených všem návštěvníkům bez ohledu na věk, pohlaví, národnost.

Účinkujícími byli amatérští i profesionální umělci z České republiky (Black Out Paradox, Divadlo 100 opic, Divadlo LokVar, Losers Cirque Company, Bratři v tricku, Jonny&Jenny, Cirk La Putyka aj.), Švýcarska, Německa. Všechna představení probíhala na několika místech v historickém centru města a jeho přilehlých částech – hlavní Žižkovo náměstí, náměstí Mikuláše z Husi, Pražská ulice, Velký Šanc a Tržní náměstí. Program byl doplněn 2 večerními koncerty – česká kapela „David Kraus & Gipsy Brothers“ a mezinárodní kubánská kapela „Caribe“ a ohňovou show.

Součástí programu byly i celodenní dílny – dílny nového cirkusu a divadelního líčení – a interaktivní estrády mimů, klaunů, žonglérů a chůdařů.

Celý festival se opět odehrál pod taktovkou skvělého dramaturga, režiséra, pedagoga, choreografa, uměleckého šéfa Laterny Magiky, držitele Ceny Thálie 2016 za pantomimu a mezinárodně uznávané osobnosti Radima Vizváryho.

A jako každoročně se celá akce setkala s obrovským zájmem, což jednoznačně vedlo k naplnění záměru podpořeného projektu.

Tento projekt je realizován za finančního přispění Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury, 1. výzva pro rok 2021, Opatření I – Podpora kultury.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum