Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKAMBA Festival

13. května 2021

TÁBOR: KAMBA Festival

Jak udržet energii v době covidu i zvládání stresu online. KAMBA Festival nabízí široký výběr přednášek

Letošní ročník táborského KAMBA Festivalu se ponese pod heslem: Příležitost.

Tentokrát jsme se rozhodli pro výraznou změnu formátu – potkáme se online i osobně. A to 26. května, 2. června a 9. června v online prostředí a vyvrcholením festivalu pak bude osobní setkání v Táboře v sobotu 12. června. Záštitu nad festivalem převzal starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Jak zvládat stres v online prostředí, jak si udržet elán a energii v této nelehké době, nebo jak se „správně nadechnout”. KAMBA FESTIVAL 2021 nabízí široké spektrum inspirativních přednášek a interaktivních workshopů. Akce se letos bude konat netradičně kombinací online přednášek a workshopů. “Osobní setkání v jihočeském Táboře je plánované pro prvních 35 účastníků. Záleží ale na aktuálních opatřeních vlády. Pro ostatní zájemce, kteří si koupí vstupenku, pak bude k dispozici živý online přenos,” říká Jan Homola, jeden z hlavních organizátorů akce.

První online středu program zahájí teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel Marek Orko Vácha se svou přednáškou „Chuť žít!”. A návštěvníci se mohou těšit také na přednášku významné české filozofky a spisovatelky Anny Hogenové, workshop psychologa Tomáše Kvapilíka nebo moderovaný online přenos s Martinem J. Stránským a mnoho dalších řečníků!

Podrobné informace o programu a vstupenkách se dozvíte na webových stránkách www.kambafestival.cz.

Akci pořádá nezisková organizace Kamba pod záštitou města Tábor, která vznikla v Táboře v roce 2016 s potřebou nabízet zdravotníkům možnost obnovení síly pro vykonávání své profese. Tak vznikl i KAMBA Festival který se poprvé uskutečnil v roce 2017. „Po prvním ročníku jsme se setkali s úspěchem a velmi pozitivní zpětnou vazbou. To nám dodalo energii a ukázalo se, že takový formát, kombinace přednášek, workshopů, divadla či hudby, je správná cesta,” dodává Jan Homola.

V roce 2018 organizace poprvé založila další minifestival, a to KAMBA STUDENT, který se loni v listopadu uskutečnil již počtvrté a je určen zejména studentům SŠ a VŠ. Poslední ročník, který se setkal s úspěchem, probíhal online, živě a zdarma. Hlavními tématy byly bezpečí v kybersvětě, duševní hygiena a digitální závislosti, tedy aktuální témata, která studenti řeší.

V neposlední řadě stojí Kamba za tvorbou podpůrných projektů, ve kterých odborníci pomáhají zachovat si zdraví. Vše se koná formou workshopů, kde si účastníci teorii vyzkouší „na vlastní kůži“. Příkladem je třeba projekt „Zachraň záda” vedený zkušenými fyzioterapeutkami, který proběhl pro pedagogy na několika táborských školách.

To vše dělá KAMBA s cílem podpořit ty, kteří tu jsou hlavně pro druhé.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum