Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Dopravní napojení Zoo Větrovy

9. října 2020

TÁBOR: Dopravní napojení Zoo Větrovy

Zastupitelé vybrali variantu dopravního napojení ZOO Větrovy

Až napotřetí schválilo Zastupitelstvo města Tábora v pondělí 5. října 2020 zadání změny územního plánu v souvislosti s napojením plochy areálu ZOO Větrovy.

Komunikace by měla vést v jižní části obce v místech za stávajícím tréninkovým fotbalovým hřištěm přes louku a dále okolo lesa po pozemku Města Tábora, přes pozemky obce Radimovice u Želče směrem k současnému vstupu do ZOO. Zastupitelé odsouhlasili variantu, která je v dokumentech uváděna jako 1c.

Jedná se o jednu z kratších variant, návrh dopravního napojení respektuje i tréninkové fotbalové hřiště. Trasu varianty 1c dopravního napojení preferují i orgány státní správy.

Smyslem je odvést frekventovanou dopravu návštěvníků ZOO z intravilánu obce na její okraj. Co rozhodnutí zastupitelů znamená, vysvětlil starosta Tábora Štěpán. „Rozhodně jsme neschválili samotnou změnu územního plánu, to nás bude čekat příští rok. V tuto chvíli jsme vybrali pouze jednu variantu dopravního napojení na výkresech. Projektant se dostal do fáze, kdy se musí vybrat jedna varianta. Dali jsme tím zpracovateli územního plánu zelenou, kterým směrem se má ubírat,“ uvedl Štěpán Pavlík.

K napojení se vyjádřila i předsedkyně osadního výboru Větrovy Dana Kupková: „Stále si myslíme, že ZOO nemá na Větrovech co dělat, ale má platnou licenci a je zřejmé, že se jí nezbavíme. Vybraná varianta dopravního napojení je jediným řešením, jak se zbavit automobilového provozu přes obec,“ uvedla Dana Kupková. Osadní výbor svolal na konci září občany Větrov, aby se k situaci znovu vyjádřili. Schůzky se zúčastnilo asi 45 obyvatel, kteří jsou nadměrnou dopravou bezprostředně ohroženi, protože bydlí kolem příjezdové ulice. Část obyvatel obce však stále sdílí názor, že největší váhu má loňská petice se 180 podpisy, která mj. požadovala odstranění ZOO jako takové. Místní rovněž poukazují na hluk, smog, prašnost na příjezdové silnici k ZOO a zápach ze zvířat. ZOO ročně navštíví asi 100 tisíc lidí.

Změní se parametry „propojky“. Plánované dopravní napojení původně uvažovalo o jednopruhové komunikaci s výhybnami, teď se rýsuje dvoupruhová s jedním zúžením. Vizí je, aby nová komunikace, kterou vybuduje ZOO na vlastní náklady, byla hotova před letní sezonu 2022. Zastupitelstvo zároveň vzalo na vědomí prohlášení o závazku zajištění příjezdové cesty od Zoologické zahrady Tábor, a. s., a přijalo ručitelské prohlášení společnosti EKOSPOL za závazky Zoologické zahrady Tábor s cílem zajistit příjezdovou cestu ve prospěch Města Tábor.

Město Tábor se zavázalo, že bez ohledu na nové dopravní napojení zvýší frekvenci čištění a údržbu stávající místní komunikace vedoucí ke vchodu do ZOO, doznačí příjezd na parkoviště u fotbalového hřiště, aby ho řidiči více využívali.

Dále město akceptovalo požadavek vyvinout snahu zajistit změny v mapových podkladech GPS navigací, vyznačit na parkovišti směrovku k WC vedle rozhledny Hýlačka, doplnit parkoviště a prostor kolem Hýlačky velkými koši na odpad, vyznačit pro návštěvníky směrovky k ZOO a k Hýlačce a po dohodě s majiteli pozemků vysekat a udržovat prozatímní cestu pro pěší po louce k ZOO.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum