Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Digitální směrové tabule

29. ledna 2022

TÁBOR: Digitální směrové tabule

Táborské zastávky MHD Poliklinika mají digitální směrové tabule.

Od pátku 21. ledna 2022 slouží cestující veřejnosti, která používá městskou hromadnou dopravu (MHD) v táborské aglomeraci, dvě nové zastávkové digitální směrové tabule. Jsou umístěny na zastávkách Poliklinika: jak ve směru nemocnice, tak ve směru autobusové nádraží.

Cedule byly součástí 3. etapy stavebních úprav Budějovické ulice. Dodávka se opozdila z důvodu nedostatku čipů na trhu. Tabule jsou ve zkušebním provozu, data do ní dodává dispečink dopravní společnosti Comett Plus, která provozuje MHD.

Cedule, které cestující už znají ze stěny autobusového nádraží v Táboře, informují o příjezdech jednotlivých spojů. Cedule na zastávkách Poliklinika budou zařazeny do majetku města Tábor a provozovány smluvním partnerem do doby, než dojde k finální dohodě v rámci SMOOT (Sdružení měst a obcí okresu Tábor, které má s dopravcem uzavřen smluvní vztah na poskytování dopravních služeb městské autobusové dopravy v aglomeraci).

Zastávka MHD (směr nádraží) není „chytrá“ jen tím, že ji doplnila směrová tabule. Zastávku tvoří také zelená střecha, kde jsou vysázeny rozchodníky z čeledi tlusticovitých. Boky jsou opatřené UV samolepkami, které slouží pro bezpečnost ptáků.

O zřízení chytrých zastávek debatovali zástupci města Tábor ve SMOOT už v minulých letech. Výsledkem byl závěr, že tento typ označníků má smysl osazovat pouze na nejvytěžovanějších zastávkách páteřních linek. Počet lokalit, kde cestujícím v Táboře pomohou směrové digitální tabule, by měl postupně přibývat. Na území města Tábora byly vytipovány zastávky Nemocnice (ve směru do centra), U Reálky, Křižíkovo náměstí, Poliklinika v obou směrech, Na Kopečku v obou směrech, Sídliště nad Lužnicí – v obou směrech. Technické podmínky město Tábor už připravilo např. na zastávce na Sídlišti nad Lužnicí (U Soudku), kam přivedlo chráničku kabelů.

Důvod, proč počet digitálních směrových tabulí nepřibývá rychleji, lze spatřovat v epidemii onemocnění COVID 19. Ta negativně ovlivnila tržby dopravce za provozování MHD, a tak SMOOT finanční prostředky neinvestoval do zřízení zastávek, ale do udržení provozu. Podle aktuálních informací probíhá v rámci SMOOT finální debata, která vyústí v dohodu, kdo a na jakých lokalitách zastávky zřídí, způsob financování a rozhodnutí, kdo bude tato zařízení provozovat.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum