Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Bývalé letiště Všechov

14. listopadu 2021

TÁBOR: Bývalé letiště Všechov

Bývalé letiště Všechov není v majetku města Tábor, zdejší pozemky Vězeňské služby jsou v pronájmu.

Táborská veřejnost v poslední době poukazuje na fakt, že plocha bývalého letiště Všechov je v některých částech zaplocena a nedá se tudy podélně jezdit.

Město Tábor sděluje veřejnosti, že letištní plocha není majetkem města. Vlastníkem je Vězeňská služba ČR, která určité části někdejší ranveje pronajímá soukromým podnikatelům. Například společnost Dřevošrot tu skladuje štěpku, pronajaté území si raději zaplotila. Na plotě visí cedule: Soukromý pozemek. Vstup zakázán. Střeženo kamerami se záznamem. Upozornění: Majitel objektu je držitelem střelné zbraně.

Jak vysvětlil Michal Knot z firmy Dřevošrot, firma se tu často setkává s krádežemi. Cedule na plotě má tudíž výstražný charakter. Na příjezdu k letišti ve směru od Tábora (když se rovně přejede silnice I/19) je umístěna značka: Slepá ulice. Michal Knot zmínil, že někteří řidiči značku nerespektují, jedou dál. Když narazí na plot, snaží se ho objet po trávníku, čímž ničí cizí majetek.

Řidiči rozhodně smějí nadále jezdit po silnici III. třídy 1237 ze Svrabova, která přes letiště prochází napříč v západní části. „Jedná se o veřejně přístupnou pozemní komunikaci, tzn., že ji nelze uzavřít na základě nájemního vztahu,“ uvedl vedoucí Městského Odboru dopravy Jan Pávek. Tato komunikace zaplocena není.

Jednu stranu letiště má v nájmu i firma Jiřího Pavláta, která si zde zřídila deponii vápence. Ten pak rozváží zemědělcům na pole. Také Jiří Pavlát zmiňuje krádeže. Připomíná, že část veřejnosti nerespektuje soukromý majetek a mylně se domnívá, že celé letiště je veřejným prostorem. Není – slouží k soukromému podnikání na základě nájemních smluv. Město Tábor nemůže zasahovat do výkonu vlastnických práv.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum