Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Aleje letních dubů

1. května 2022

TÁBOR: Aleje letních dubů

Lidé v Táboře vysadili dvě aleje letních dubů.

Komunitní výsadbu třiceti letních dubů zorganizovalo ve středu 27. dubna 2022 město Tábor prostřednictvím agendy Zdravého města. Výsadbu podpořila Nadace ČEZ částkou 120.000 korun.

Komunitní princip výsadby tkvěl v tom, že část dubů si vzala za svou veřejnost. Lidé se mohli dopředu nahlásit, dub „adoptovat“, zúčastnit se výsadby a dokonce mu dát jméno na visačce. Duby si osvojili mj. klienti stacionáře Rolnička, zaměstnanci jedné z táborských bank a další obyvatelé města. Výsadbu dopředu připravili a správný průběh kontrolovali pracovníci Technických služeb Tábor v čele s vedoucím údržby veřejné zeleně Martinem Říhou. Výsadbě přihlížel i člen Nadace ČEZ František Lust.

Aleje se nacházejí v blízkosti Sídliště nad Lužnicí. Jedna alej (dvacet stromů) vede od parkoviště sportovního areálu Komora vzhůru směrem ke Kauflandu. Až duby zesílí a povyrostou, vytvoří důmyslný větrolam, který bude chránit sídliště. Dub je mimořádně odolný proti větru. Dub letní (Quercus robur) byl vůbec vybrán pro svou celkovou odolnost, roste totiž v téměř jakémkoli typu půdy. Kratší alej (deset dubů) nově vede za budovou Policie ČR po hrázi rybníka Komora směrem k železniční zastávce Čápův dvůr.

Jako pozitivní počin výsadbu hodnotí Lenka Čeňková ze Zdravého města Tábor a místostarosta města Václav Klecanda, který vše inicioval. „Věřím, že podobné akce budou ještě pokračovat. Určitě nevysázíme milion stromů, jako to plánuje Praha, ale každý nový strom je dobrý,“ usmál se místostarosta.

Příjemnou kratochvílí po vykonané práci bylo opékání špekáčků.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum