Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Aktuálně o koronaviru

17. února 2021

TÁBOR: Aktuálně o koronaviru

Aktuální informace starosty města Tábor ke koronavirové situaci

Táborský starosta Štěpán Pavlík sděluje veřejnosti informace, které vyplývají:

1. z videokonference s hejtmanem a starosty Jihočeského kraje 10. 2. 2021

2. z pracovní skupiny k očkovacímu centru v Táboře 15. 2. 2021

✔ Aktuálně přibývá v kraji okolo 300 nakažených denně. Aktivních případů je 4913, podle okresů: České Budějovice 1327, Český Krumlov 468, Jindřichův Hradec 915, Písek 690, Prachatice 440, Strakonice 454, Tábor 634. Větší výskyt je ve školách, po otevření 1. a 2. tříd je to znát, jde o rizikové prostředí. Otevření škol je podmíněno dostatkem antigenních testů, např. lze jít cestou podle Rakouska lehkou formou odběru zepředu z nosu nebo žvýkacími testy, záleží na dodávkách státu. Nutné je pro dostatečnou účinnost testovat dvakrát týdně.

✔ V centrech sociálních služeb probíhají neustále průběžné kontroly, mohou se přijímat noví klienti. 62 % klientů a 50 % zaměstnanců je už očkováno první dávkou, druhou obdržela zatím asi třetina z nich. Terénní služby jsou vykonávány bez problémů.

✔ Britská mutace není zatím v Jihočeském kraji tolik rozšířená, nejhůře jsou na tom okresy Trutnov a Cheb, kde se tato mutace vyskytuje už u 60 % případů.

✔ Situace v nemocnicích se nelepší, vzrůstá počet pacientů na ARO a JIP. Zde se těžko navyšuje počet lůžek, možná je rezervní kapacita jen v počtu jednotek lůžek. Díky robustnímu zdravotnímu systému zatím nemocnice situaci na hraně zvládají.

✔ Vakcinace. Poslední ze 7 center v našem kraji se dokončuje v Táboře. Celkově je kapacita nastavena na 6500 dávek denně v kraji, přibližně 200 tis. měsíčně v celém Jihočeském kraji. To znamená, že v případě dodávek dostatečného množství vakcín lze naočkovat 70 % dospělých v kraji za 4 měsíce. Jižní Čechy očkují nejrychleji z krajů, kde nejsou fakultní nemocnice. Vše záleží na jistotě dodávek. Tzv. časové sloty pro rezervaci očkovaných budou otevírány vždy až po zjištění, že vakcíny jsou na cestě.

✔ V Táboře začíná provoz očkovacího centra na zimním stadionu ve čtvrtek 18. února v 8.00. Bude v provozu tento týden ve čtvrtek a v pátek vždy do 8 do 20 hodin pro lidi s hotovými rezervacemi nebo s nově zaregistrovanými v systému, který bude otevřen nejspíše v úterý 16. 2. po ověření zprávy, že dávky vakcín putují do centrály v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek i v pátek bude očkováno 400 vakcín denně. V sobotu bude centrum OČKO otevřeno dopoledne pro očkování zdravotníků, k dispozici bude okolo 200 dávek. Plán je zatím takový, že vždy ve čtvrtek bude oznámeno, které dny bude centrum otevřeno v následujícím týdnu. Rozhodujícím kritériem bude pouze aktuální počet vakcín určených pro Jihočeský kraj. Podle tohoto počtu budou otvírány i časové sloty v rezervačním systému pro možnost objednat se na konkrétní den a čas.

✔ Navigační systém cedulí navádějících k táborskému OČKu je na příjezdových cestách nainstalován. V případě zvýšení dodávek vakcín bude město Tábor řešit i možnost svozů občanů z okresu. Nyní je přímo u očkovacího centra připraveno až 200 parkovacích míst na ploše určené pouze pro přijíždějící za účelem očkování. Reálná potřeba v počátcích je odhadována na 40 – 50 míst za hodinu. Plocha bude udržována uklizená. Na parkovišti budou přijíždějícím asistovat strážníci i asistenti navigující či napomáhající k příchodu do centra.

Zdroj: Štěpán Pavlík, starosta města Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum