Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Advent bez aut

10. listopadu 2021

TÁBOR: Advent bez aut

Jižní strana Žižkova náměstí v Táboře bude během adventu bez aut.

Radní města Tábora schválili v pondělí 18. října 2021 unesení o vyblokování malé části parkovacích míst na Žižkově náměstí během letošního adventu.

Bude se jednat o 18 návštěvnických parkovacích míst na jižní straně náměstí (pod kašnou) v termínu od pátku 26. 11. do neděle 26. 12. 2021. (Přesněji řečeno o adventu a vánočních svátcích). V těsné blízkosti této parkovací linie tradičně stojí vánoční strom města a betlém. Smyslem usnesení je vylepšit v adventním čase celkový dojem z náměstí v blízkosti vánočního stromu, zvýšit vnímání historických budov a vánoční atmosféry.

Bližší vysvětlení poskytl starosta Tábora Štěpán Pavlík: „Už loni během adventu k nám přicházely náměty od místních obyvatel upozorňující na určitou rušivost aut parkujících v bezprostřední blízkosti vánočního stromu. Ten byl tvarově povedený, zdařile nazdobený, dokonce byl i sníh, takže byl častým objektem focení. Jenže v každém záběru bylo vždy vidět auto. Tak jsme letos zkusili pro adventní dobu, kdy nepřijíždí do centra tolik turistů jako v létě, jižní frontu pod kašnou vyblokovat a zvýšit tak malebnost adventního času v historickém jádru.

Zároveň bude uskutečnění tohoto opatření jakousi laboratoří názorů. Jsme si vědomi, že někteří lidé budou naše rozhodnutí kritizovat, jiní to uvítají. Pro nás to bude lakmusový papírek veřejného mínění. Uvidíme, jestli budou názory napůl, nebo některá strana převáží. Věříme, že většina veřejnosti naše rozhodnutí ocení. Domníváme se, že jeden měsíc v zimě by nemusel být z hlediska parkování na Starém městě pro řidiče, kteří si jedou něco vyřídit, na oběd nebo na večeři, tak bolestný. Parkovací dům pod Střelnicí, který bývá v létě plný, v zimě vždy jednotky míst nabízí. Stejně tak parkoviště u pivovaru nebo na Tržním náměstí.

Naše rozhodnutí má určité finanční konotace. Prostor mají pronajatý Technické služby města, mají z 18 parkovacích míst příjem. Pan jednatel měsíční ztrátu vyčíslil mezi 130 a 150 tisíc korunami. Přesněji se to zatím nedá predikovat. I k tomu slouží náš ´adventní pokus´, abychom mohli přesně spočítat, jaký má podobné opatření dopad na výběr parkovného.“

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum