Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNa Parkánech

17. května 2024

TÁBOR: Na Parkánech

Ulici Na Parkánech kolem bývalého pivovaru v sobotu 18. května neprojedete.

Město Tábor informuje motoristy o úplné uzavírce ulice Na Parkánech v sobotu 18. května 2024 v úseku od bývalého pivovaru až k zatáčce u Kotnova. Jedná se o tah směrem na Horky, Malšice, Bechyni či Týn nad Vltavou. Úplná uzavírka silnice č. II/137 v termínu dne 18.5.2024 v ulici Na Parkánech za účelem stavby staveništního jeřábu.

Rozhodnutí o přechodné úpravě provozu, zvláštním užívání a uzavírce vydal Odbor dopravy z hlediska výkonu státní správy. Žádost podala stavební firma, která ve svahu pod komunikací č. II/137 staví rodinný dům. Jedná se tedy o soukromou investici. Úplná uzavírka silnice vznikne v místech za křižovatkou s ulicí nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská po křižovatku s ulicí Korandova a Klokotská (po konec hradeb). Vjezd bude povolen pouze vozidlům stavby. Na uzavírku řidiče upozorní dopravní značení za hrází Jordánu, v Budějovické ulici a na Křižíkově náměstí, v opačném směru od Bechyně budou značky umístěny u lesoparku Pintovka a na Švehlově mostě. Hlavní objízdná trasa povede přes Údolní ulici. Vjezd aut na Staré Město přes ulici nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská do ulice Klokotská zůstane bez omezení.

Jak to bude s linkami MHD?

Objízdná trasa pro autobusy č. 30, 60 a 61 povede ulicí Klokotská, a to obousměrně z důvodu obsloužení všech zastávek. Za zastávku Kotnov (směr autobusové nádraží) bude zřízena náhradní zastávka v prostoru před Bechyňskou bránou. Na linku č. 30 dopravní firma Comett Plus nasadí malé autobusy, aby mohly bezpečně projet Klokotskou ulicí a Bechyňskou bránou. Z těchto důvodů bude ulice Klokotská vyblokována v místech od křižovatky s ulicí nazvanou spojka Na Parkánech/Klokotská směrem k Bechyňské bráně. V opačném směru směrem do Bechyňské brány bude platit zákaz vjezdu s výjimkou právě autobusů MHD.

Jak to bude s dálkovými linkami?

Bude zrušena zastávka Tábor, Na Parkánech a zřízena náhradní zastávka Tábor Lužnická, U Mostu. Objízdná trasa povede přes Údolní ulici.

Pozn.: Pro pěší platí již stávající stav, kdy se současnou částečnou uzavírkou silnice II/137 je zcela uzavřen chodník. Částečná uzavírka silnice č. II/137 a úplná uzavírka MK 236d (chodník) je již povolena v termínech od 18. 3. 2024 do 18. 3. 2025.

Zdroj: Město Tábor.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum