Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistUzavírky Jordánské hráze

20. září 2023

TÁBOR: Uzavírky Jordánské hráze

Po čtyřhodinové uzavírce Jordánské hráze 22. září budou brzy následovat ještě dvě další přes noc.

Město Tábor už jednou zveřejnilo informace mj. pro cestující MHD, které se týkají celkové uzavírky Jordánské hráze. Jordánská hráz, kde se od 12. dubna staví nová lávka, bude uzavřena pro veškerou dopravu včetně spojů MHD, autobusových linek, vozidel stavby a vozů IZS (sanitky, hasiči, policie) v pátek 22. 9. 2023 od 8.00 do 12.00 hodin. Důvodem úplné uzavírky je převedení provozu mezi jednotlivými etapami.

Jak vysvětlila firma Dopravní značení Janev, stavba lávky a navazujícího mostu nad přepadem z Jordánu se skládá z více etap. Převedení provozu znamená přeložení svodidel a vytvoření koridoru pro provoz stavby a ostatní účastníky provozu. Svodidla se musí upravit tak, aby se investice dostala k dostavbě druhé poloviny mostu.

POZOR: Teď přicházejí doplňující informace. Jordánská hráz bude uzavřena pro veškerou dopravu také ze soboty 30. 9. 2023 od 22.00 hodin do neděle 1. 10. 2023 do 6.00 hodin a z neděle 1. 10. 2023 od 22.00 hodin do pondělí 2. 10. 2023 do 4.00 hodin. Důvodem úplné uzavírky je snášení mostu.

Chodcům bude průchod vždy zachován. V rámci MHD a dálkových dopravců se páteční uzavírka 22. září dotkne desítek spojů. Dispečeři MHD Comett Plus spočetli, že po objízdné trase přes Čekanice a lanový most pojede za čtyři hodiny uzavírky 90 spojů, z toho 40 kloubových autobusů. Z důvodu úplné uzavírky lávky a mostu – vodní nádrž Jordán v pátek 22.9.2023 od 8:00 hod předpoklad do 12:00 hod do odvolání pojedou autobusy po objízdné trase. Z důvodu změny vedení linek nebudou obsluhovány bez náhrady zastávky ve směru Klokoty: Poliklinika, UReálky, Nový ráj. Nejbližší zastávky budou Písecké rozcestí, Náchodské sídliště. Ve směru Sezimovo Ústí autobusy obslouží všechny zastávky s výjimkou Křižíkova náměstí, která bude přesunuta do prostoru zastávky Křižíkovo náměstí pro linky 60, 61 (Integro) a bude sloužit jako náhradní zastávka.

Také v době druhé uzavírky z 30. září na 2. říjen budou v uvedených časech autobusy MHD používat stejnou objízdnou trasu. Nebudou obslouženy zastávky U Reálky, Křižíkovo náměstí, Poliklinika. Bude se jednat o desítky spojů MHD a linkové dopravy.

Vlivem provozu a vedení dopravy po objízdné trase může docházet v obou termínech uzavírek k odchylkám (zpoždění) spojů od jízdního řádu 10 až 15 minut. Za vzniklé komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Zdroj: Město Tábor.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum