Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJordánská ulice

23. prosince 2023

TÁBOR: Jordánská ulice

Jordánská ulice bude nadále jednosměrná, zatím „pilotně“ do 19. května 2024.

Část ulice Jordánská, která je v současné době z důvodu realizace stavby „Lávka na návodní straně hráze Jordánu" jednosměrná, zůstane v tomto dopravním režimu dalších pět měsíců. Jedná o úsek ulice od křižovatky ulic Jordánská x Pod Tržním nám. po odbočení na most přes Tismenický potok u č.p. 377/19.

Zjednodušeně řečeno, doprava bude jezdit pouze z kopce dolů, směrem vzhůru bude zákaz vjezdu. Návrh spočívá v zachování současné úpravy provozu i po skončení výstavby lávky, a to jako pilotní projekt do 19. 5. 2024. „Za tuto dobu si ověříme význam a smysl této úpravy provozu bez vlivu provozu vozidel z důvodu uzavřené Jordánské hráze,“ uvedl pověřený vedoucí Odboru dopravy Eduard Chalupa, který zdůraznil, že město rozhodnutí konzultovalo s obyvateli ulice. Stanovení jednosměrného provozu v ulici Jordánská ze směru od centra města by mělo zajistit větší bezpečnost a ochranu životů všech účastníků silničního provozu, včetně chodců, cyklistů, řidičů, obyvatel lokality, uživatelů veřejného prostoru a bude naplněn cíl minimalizace rizika vzniku nehod či jinak nebezpečných situací.

Jordánská ulice v daném úseku je ve standardním režimu obousměrná pozemní komunikace Starého Města. Jako taková má nedostatečné šířkové uspořádání, šíře je v mezích 3,5 až 6 m. Po dané trase ulice se nachází více úzkých a rizikových míst, kde nejsou bezpečné rozhledové poměry a není ani možné vzájemné míjení vozidel. To vytváří rizikové a nebezpečné situace, dochází ke koliznímu vyhýbání protijedoucích vozidel a případně i k couvání vozidel pro umožnění průjezdu. Dále nejsou v daném úseku ulice chodníky pro pohyb chodců a ani nemohou být vybudovány. Chodci se pohybují po vozovce. Při jednosměrném provozu dojde k odstranění rizikových míst, způsobených nedostatečným šířkovým uspořádáním pro obousměrný provoz. Odstraní se bezpečnostní riziko při vzájemném míjení vozidel. Dále by se výrazně zvýšila bezpečnost chodců pohybujících se po vozovce. Zároveň bude umožněno parkování vozidel pro obyvatele lokality, a to v druhé polovině daného úseku ulice ve směru jízdy.

Zdroj: Město Tábor.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum