Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: Soutěž ve vyprošťování

10. května 2022

TÁBOR: Soutěž ve vyprošťování

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje ve vyprošťování u silničních dopravních nehod.

Umíte si představit situaci, kdy potkáte nehodu jednoho nebo více aut a uvnitř zničeného auta je zraněná osoba? Určitě ano. Ale už málokdo ví, jakým způsobem pak zraněného hasiči vyprošťují, co k tomu používají, s jakými musí počítat nástrahami, aby zraněnému více neublížili a zachovali si vlastní bezpečnost.

Jak nejlépe vyprostit zraněného z havarovaného vozidla budou ve středu 25. května 2022 na parkovišti u zimního stadionu v Táboře soutěžit profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Organizátorem letošního klání je územní odbor Tábor. Soutěž bude zahájena v 9 hodin nástupem soutěžních týmů a rozhodčích.

Každý ze sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje do soutěže nominuje jedno družstvo. Hosty, kteří porovnají síly s profesionály, bude tým podnikové jednotky Jaderné elektrárny Temelín.

Vítěz jihočeského kola postoupí na Mistrovství republiky HZS ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, které se koná vždy jednou za dva roky. Letošní mistrovství pořádá HZS Zlínského kraje ve dnech 7. září v Kroměříži.

Soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel je velmi atraktivní podívanou. Družstva bojují po stránce taktické, technické i zdravotnické. Je zde možné vidět práci hasičů tak, jak reálně u dopravních nehod probíhá.

Všichni jste srdečně zváni.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum