Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTÁBOR: 173 uprchlíků

25. dubna 2022

TÁBOR: 173 uprchlíků

V objektech města Tábor žije 173 uprchlíků. Pomoc se nyní zaměří na zprostředkování práce.

Před měsícem se starosta Tábora Štěpán Pavlík obrátil na táborskou veřejnost s prosbou, zda by nabídla nevyužívané ubytovací kapacity pro ukrajinské běžence. Po několikatýdenním sběru dat o kapacitách ubytování má město Tábor souhrnné výsledky.

Nyní je v Táboře k dispozici v objektech typu hotely, penziony, ubytovny a církevní objekty 42 volných míst, u fyzických osob a v rodinách 48 míst. Celkem tedy 90 míst. V okolí Tábora je ve stejných kategoriích volných 84 a 50 míst, celkem 134. V Táboře už je ubytováno v městských objektech (byty, ubytovna a hostel) 173 osob, v objektech typu hotely, penziony, ubytovny a církevní objekty 103 osob, u fyzických osob a v rodinách 32 osob, celkem 308 lidí. V okolí Tábora se jedná celkem o 66 osob.

„Další kapacity jsou k dispozici v krajských a státních zařízeních. Vzhledem k současné stagnaci uprchlické vlny je nyní k dispozici dostatečná rezerva ubytovacích kapacit. Hlavním závěrem je, že zatím není nutné sahat k ubytování typu nouzového přístřeší v tělocvičnách či stanových městečkách,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Pomoc pro občany Ukrajiny dostala v posledních dnech nový rozměr. „Aktuálně se budeme zaměřovat na propagaci nabídek pracovních příležitostí,“ uvedl starosta Tábora. Nabídka pro zaměstnavatele i žadatele o práci se soustředí na známém webu www.pomocukrajinetabor.cz, který má verzi i v ukrajinském jazyce.

https://pomocukrajinetabor.cz/nabidka-prace/

O web se starají manželé Kateřina Tichá a Michal Tichý ze společnosti Zest Brand. Jak sdělila Kateřina Tichá, na webu aktuálně figuruje nabídka zhruba 30 zaměstnavatelů. „Nejčastěji se jedná o poptávku po pomocných pracích – obsluha, úklid, závozníci, různé manuální práce. Informace, které na webu koncentrujeme, jsou důležité pro obě strany: pro zaměstnavatele i pro zájemce o práci z řad Ukrajinců,“ uvedla jednatelka společnosti.

Zdroj: Město Tábor.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum