Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZáchranná stanice Pavlov 2022

2. prosince 2022

HAVLÍČKOBRODSKO - SVĚTELSKO: Záchranná stanice Pavlov 2022

Záchranná stanice Pavlov letos pomohla více než tisícovce handicapovaných zvířat. Kraj její provoz podpoří i v roce 2023.

Stanice Pavlov na Havlíčkobrodsku letos přijala 1017 handicapovaných živočichů. Toto číslo do konce roku ještě naroste. Stanici Pavlov podporuje Kraj Vysočina už od roku 2009, v letošním roce částkou 1,5 miliónu korun, stejnou částku kraj pošle do Pavlova i v roce 2023.

„Provozní peníze od Kraje Vysočina využívá Stanice především na úhradu energií, částečně i na mzdy zaměstnanců a také na drobné rozvojové projekty, které přispívají k tomu, aby zvířata opouštěla stanici a vracela se do přírody zdravá a silná,“ říká Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Jak připomíná náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová stanice funguje na principech sociálního podnikání, pracovníci se zdravotním handicapem jsou placeni z příspěvku úřadu práce. Služba Záchranné stanice Pavlov je zdarma, je poskytována nonstop 24 hodin denně v průběhu celého roku. Stanice spolupracuje také s ČZU v Praze, během letošního roku zde stážovalo 31 tamních studentů.

Foto: Luboš Pavlíček.

Zdroj: Stanice Pavlov a Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum