Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Nový most

13. září 2022

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Nový most

Nový most by měl v budoucnu pomoci dopravě ve Světlé nad Sázavou.

Kraj Vysočina a město Světlá nad Sázavou projektově připravují stavbu nového mostu pro automobily, cyklisty i pěší přes řeku Sázavu. Ten by měl odklonit hustou dopravu dosud vedenou přes světelské náměstí směrem na Habry. Nahradí stávající lávku pro pěší propojující ulice Zámeckou a Nádražní. „Předpokládané náklady, vycházející ze současných cen, jsou v rozmezí 110 až 140 miliónů korun. Projekt má vyřešit přetížení centra města osobní a nákladní dopravou a v návaznosti na vedení vysokorychlostní trati už diskutujeme s budoucím investorem i úpravu zdejší železniční stanice a jejího blízkého okolí včetně přejezdu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Přeložka silnice II/347, která do Světlé nad Sázavou přivádí dopravu od Humpolce povede v budoucnu v územní rezervě mezi obchodním centrem PennyMarket a světelskými sklárnami, částečně budou využity i stávající místní komunikace a prostranství, která čekají úpravy, jejich rozsah má upřesnit zpracovávaná projektová dokumentace. Celková délka úprav je cca 655 m. V předmětném území se nachází velké množství historicky uložených inženýrských sítí, jež budou muset být přeloženy nebo upraveny.

Termín realizace stavby nebyl prozatím určen. Projekt figuruje mezi připravovanými akcemi určenými k intenzivní přípravě, do budoucna naváže na současnou opravu světelského náměstí.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum