Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSportovně rekreační zóna - Luční ulice

30. července 2023

SEDLČANY: Sportovně rekreační zóna - Luční ulice

Kontrola NKÚ sportovně rekreační zóny v Luční ulici.

Nejvyšší kontrolní úřad provedl kontrolu investiční akce: „Výstavba sportovně rekreační zóny Luční ul., Sedlčany“.

Kontrola probíhala od 19. dubna 2023.

Při předávání kontrolního protokolu dne 28. června tohoto roku vedoucí kontrolní skupiny NKÚ, Nejvyššího kontrolního úřadu, ocenil dobrou spolupráci s Městem Sedlčany a kontrolovanou akci vyzdvihl jako jednu z nejzdařilejších a nejlépe hodnocených kontrolní skupinou v rámci kontroly dotačně podpořených akcí Ministerstvem pro místní rozvoj z programu na podporu cestovního ruchu. Důkladná kontrola probíhala v době od 19. dubna tohoto roku a zkoumala podstatné dokumenty k přípravě, realizaci, uvedení do provozu, vyúčtování projektu včetně prohlídky místa stavby a všech pořízených prvků vybavení.

Sportovně rekreační zóna - Luční ulice

Akce: „Výstavba sportovně rekreační zóny Luční ul., Sedlčany“ vycházela z návrhů Odboru investic na úpravy areálu tehdy označovaného „Mrskošovna“ iniciované už od roku 2015 panem místostarostou a později starostou Ing. Miroslavem Hölzelem, který zahájil úpravy zpustlého areálu. Kompletní projekční a technickou přípravu od návrhu studie po zadávací dokumentaci a dohled nad realizací řešil Odbor investic, Ing. Tomáš Langer. O dotaci z programu na podporu cestovního ruchu bylo požádáno v únoru 2020, kdy předmět žádosti zahrnoval přístřešek, veřejné záchody, mobiliář, parkourové hřiště, dětské hřiště, výsadbu zeleně, další práce a informační materiály v hodnotě přesahující 4,2 mil. Kč. Podpora ministerstva ve výši 50% nákladů, tedy činila 2,1 mil. Kč. Na vlastní realizaci se podílela firma Enuma Elis s.r.o. (parkourové a workoutové hřiště), KPS stavby, spol. s r. o. (altánek, hygienické zázemí, mobiliář, dětské hřiště) a Sedlčanské technické služby, s.r.o. (výsadba zeleně).

Od listopadu 2021 jsou výstupy projektu ve správě Sportovních areálů a jako volně přístupné sportoviště slouží občanům Města k jejich spokojenosti. Lze konstatovat, že díky provedené investiční akci se sportovní areál v Luční stal jedním z nejoblíbenějších volnočasových sportovišť v Sedlčanech.

Zdroj: Město Sedlčany.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum