Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPŘÍBRAM: Partnerství s městem Čechov je ukončeno

17. března 2022

PŘÍBRAM: Partnerství s městem Čechov je ukončeno

Město Příbram má několik partnerských měst v různých částech Evropy. Jedním z měst, se kterým Příbram uzavřela partnerskou smlouvu bylo také město Čechov. Na základě aktuální mezinárodní situace došlo k vypovězení této smlouvy.

Jednání zastupitelstva, na kterém se diskutovalo o vypovězení partnerské smlouvy ruskému městu Čechov, bylo přítomno 17 zastupitelů. Po dlouhé diskuzi pro ukončení partnerství hlasovalo 14 zastupitelů. „K vypovězení partnerské smlouvy nás vedla aktuální mezinárodní situace. Z naší strany nejde o trest, ani o pomstu, jde o vzkaz, že nechceme dále rozvíjet partnerské vztahy se zemí, která se ve jménu „osvobozování“ dopouští válečných hrůz. Jde o symbol nesouhlasu,“ uvedl po jednání zastupitelstva starosta Jan Konvalinka.

Správní budova Čechovského rajónu, ilustrační foto Wikipedie

Smlouva o rozvoji přátelských vztahů s městem Čechov byla uzavřena 31. října 1994. Od té doby došlo k několika vzájemným návštěvám, kdy poslední proběhla roku 2014.

V souvislosti s vypovězením smlouvy se začala diskutovat také možná otázka přejmenování Čechovské ulice. „Na jednání zastupitelstva mimo jiné také padl návrh, zda by nebylo vhodné přistoupit k přejmenování Čechovské ulice. Já se změnou názvu ulice nesouhlasím, a to hlavně z toho důvodu, že bychom tamním lidem, kterých tam žije opravdu hodně, vyrobili ohromný problém se změnou dokumentů. Kdyby se jmenovala Putinova, bylo by to něco jiného. Takhle je to jen zbytečná pseudokauza a bouře ve sklenici vody. Máme dost vážnějších starostí k řešení,“ dodal starosta Konvalinka.

Zdroj: Město Příbram.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum