Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO PRAHA: Vánoční strom a expozici Arktida

25. listopadu 2021

ZOO PRAHA: Vánoční strom a expozici Arktida

Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom a představí plánovanou expozici Arktidy.

V neděli 28. listopadu pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom za přítomnosti vzácných hostů – herců Marka Adamczyka, Patrika Děrgela a Anny Fialové. I letos budou návštěvníci moci obdivovat vzrostlou kavkazskou jedli a betlém, do kterého letos přibyly dvě figury ledních medvědů odkazující na plánovaný expoziční celek Arktidy, jehož model si návštěvníci budou moci rovněž prohlédnout.

Adventní neděli zahájí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček představením plánované expozice pro lední medvědy, jejímž záměrem je vytvoření nezbytných podmínek k udržení chovu těchto šelem v Zoo Praha. Představení modelu začne v 14:30 na Veselovského louce v dolní části zoo, kde bude vystaven po celé odpoledne.

Foto 1: Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli po 17. hodině na Veselovského louce v dolní části zoo. V betlému pod stromečkem na návštěvníky čekají nové figury ledních medvědů. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha.

Návštěvníci mohou ke stromu umístěnému dojít vánočně nasvícenou cestou v průvodu, který vyjde od Vzdělávacího centra po skončení přednášky kurátora savců Pavla Brandla o plánované expozici Arktidy. Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15:30, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu.

Harmonogram:

11:30 Odhalení morového sloupu poblíž výběhu bizonů v horní části zoo.

14:30 Představení modelu expozičního celku Arktidy na Veselovského louce za přítomnosti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlubučka.

15:00 Přednáška kurátora savců Pavla Brandla s názvem Vstříc Arktidě v Zoo Praha ve Vzdělávacím centru.

16:30 Průvod ke stromečku vychází od Vzdělávacího centra.

16:50 Program u vánočního stromu zahájí vystoupení dětského pěveckého sboru Osmikvítek.

17:20 Rozsvícení vánočního stromečku.

Doprovodný program:

10:30 – 15:00 Ukázky výroby skleněných figurek firmy Urbanglass u Vzdělávacího centra.

11:00 – 15:00 Tradiční adventní dílny zaměřené na výrobu vlastních adventních věnců a vánočních dekorací ve Vzdělávacím centru.

Foto 2: Návštěvníci budou mít také možnost prohlédnout si model expozičního celku Arktidy. Podrobně jim jej představí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček v 14:30. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Zdroj: Zoo Praha.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum