Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO PRAHA: Oslavy u lidoopů v Zoo Praha

12. listopadu 2021

ZOO PRAHA: Oslavy u lidoopů v Zoo Praha

V listopadu mají narozeniny hned dva zástupci lidoopů ze Zoo Praha. Gorilí samec Richard oslavil 9. listopadu 30 let a 17. listopadu uplyne rok ode dne, kdy se narodil malý orangutan Kawi. Přijďte s námi tato výročí oslavit v sobotu 13. listopadu.

Foto 1: Samec gorily nížinné Richard se narodil 9. listopadu 1991 v německém Frankfurtu nad Mohanem a letos je mu tedy 30 let. Do Prahy dorazil v listopadu 2003, aby se stal novým vůdčím samcem gorilí skupiny. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Narozeninové překvapení dostanou od chovatelů jak orangutani sumaterští, tak skupina goril nížinných. Na návštěvníky čeká i řada zajímavých informací o životě lidoopů v Zoo Praha i o gorilách v Africe a orangutanech na Sumatře.

Program na sobotu 13. listopadu:

10.00 Předání narozeninového prvku orangutaní rodině s odborným výkladem o orangutanech sumaterských. Z důvodu uzavření Indonéské džungle bude předání promítáno na obrazovku u Vzdělávacího centra. Následovat bude předání cen vítězům soutěže o nejlepší portrét Kawiho.

15.00 Předání narozeninového prvku gorilímu samci a členům gorilí skupiny doplněné odborným komentářem. Předání cen vítězům soutěže o nejlepší portrét Richarda.

10.00 - 16.00 Doprovodný program na téma Lidoopi v ohrožení v Pavilonu goril.

Foto 2: Mládě orangutana sumaterského Pustakawan, zkráceně Kawi se narodilo 17. listopadu 2020. Letos tedy oslaví první narozeniny. Autor: Oliver Le Que, Zoo Praha.

Zdroj: Zoo Praha.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum