Moderní vybavení pro hasiče DPP

28. září 2018 - zdroj DPP

Hasiči DPP dostali moderní vybavení za zhruba 10 milionů korun

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) předal podnikovým hasičům novou techniku. Pracovníci Hasičského záchranného sboru DPP získali novou cisternu, dvě vozidla Volkswagen Caddy, přívěsný přetlakový ventilátor a přečerpávačku kyslíku.

„Hasiči jsou pro nás nesmírně důležití, jako jediní v republice zasahují i v metru. Tomu by mělo odpovídat i jejich vybavení, které musí být na úrovni. Jsme rádi, že jsme mohli našim hasičům, kteří se starají o zajištění bezpečnosti v pražské MHD, dát moderní techniku, která jim ulehčí jejich záslužnou práci,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPP Martin Gillar.

Moderní vybavení pro hasiče DPP

„Vedení DPP se příkladně stará, abychom technologicky drželi krok s dobou. Obzvlášť se těšíme na novou cisternu CAS30 – Tatra 815-7, která vymění tu, kterou jsme používali od sedmdesátých let. Všechna zařízení, která jsme koncem září od DPP získali, využijeme i pro potřeby zásahu v pražském metru,“ říká vedoucí Hasičského záchranného sboru DPP Karel Pátek s tím, že celková hodnota nové techniky dosahuje přibližně 10 milionů korun.

Hasičský záchranný sbor DPP tvoří celkem 147 zaměstnanců, profesionálních hasičů vyškolených a vycvičených pro oblast požární prevence a problematiku specifických zásahů v metru, provozu kolejových vozidel na tramvajových tratích a obecně v provozu městské hromadné dopravy. Součástí jednotky je i lezecká skupina vycvičená pro zásahy ve výškách a nad volnou hloubkou. HZS DPP spolupracuje s vnitropodnikovými útvary i složkami integrovaného záchranného systému, především Hasičským záchranným sborem hl. m. Prahy.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum