Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPRACHATICE: Střelecký stánek

13. února 2022

PRACHATICE: Střelecký stánek

Střelecký klub a město Prachatice otvírají zbrusu nový „střelecký stánek“.

Od roku 1986 fungovala prachatická střelnice, na které padl poslední výstřel na konci roku 2021.

Povolení střílet udělené krajskou hygienou bylo ukončeno 31. prosince 2021. Nebylo lehké najít místo pro vybudování nové střelnice. Nakonec se podařilo vytipovat místo nad Sběrným dvorem, na pozemku, jehož vlastníkem je město.

Střelcům, kteří potřebovali k pokračování své činnosti novou halovou střelnici bylo jasné, že střelnici bez dotace nepostaví. Ve spolupráci s vedením města se dotaci skutečně podařilo získat. Souběžně se střelci stavělo město malorážkovou střelnici a technickou budovu. Díky obdivuhodnému úsilí a nadšení střelců, kteří „přiložili ruku k dílu“, je reálné, že halová a malorážková střelnice bude od února k dispozici nejen členům klubu , ale i novým zájemcům o střílení.

Při posledním jednání pracovního zastupitelstva přímo na nové střelnici panovala mezi městem a střelci určitá shoda na prodeji a pronájmu malorážkové střelnice a technické budovy.

Věříme, že brzy přivítáme první zájemce ve zbrusu novém „střeleckém stánku“.

Za vedení města přejeme všem přesnou trefu a děkujeme hlavně střelcům (členům střeleckého klubu) za odvedený kus poctivé práce.

Zdroj: Město Prachatice: M. Lorenc - místostarosta města.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum