Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPRACHATICE: Omezení akcí

25. listopadu 2021

PRACHATICE: Omezení akcí

Město upouští od venkovních předvánočních akcí.

Vzhledem ke zhoršující se pandemické situaci učinila Rada města Prachatice nesnadné rozhodnutí, že se nebudou konat venkovní předvánoční programy.

Konkrétně se jedná o akci Mikulášská nadílka na Velkém náměstí a všechny akce v rámci adventních nedělí, které pořádá město Prachatice. K tomuto závěru dospěla rada města na základě doporučení prachatického krizového štábu, který zevrubně diskutoval klady a zápory pořádání hromadných akcí v době nepříznivé epidemické situace. V úvahu rovněž vzal výzvu ministra zdravotnictví, aby se veřejnost vyhýbala velkým kolektivům a maximálně omezila kontakty, stejně jako příklady jiných měst v České republice, která již předvánoční hromadné programy zrušila.

Členové rady města i krizového štábu si plně uvědomují složitost současné situace a touhy veřejnosti vrátit se k běžnému životu, nicméně vnímají rovněž svou odpovědnost a praktickou nevymahatelnost mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví, což se potvrdilo i při některých jiných hromadných akcích, které se v Prachaticích v nedávné době uskutečnily. Konkrétně jde o dodržování rozestupů či nošení respirátorů, což je u venkovních akcích s účastí nad 30 osob povinné, a odpovědnost v tomto případě dopadá rovněž na organizátora daného shromáždění.

Přestože venkovní předvánoční akce zůstanou ve stínu pandemie, ponoří se město do nádherné vánoční atmosféry. Vyzdobená a osvětlená náměstí, ulice i kruhové objezdy budou od první adventní neděle navozovat atmosféru přátelství, sounáležitosti i blízkých setkání.

V rámci opatření proti šíření koronaviru může dojít i k dalším změnám, sledujte prosím webové stránky města www.prachatice.eu a oficiální Facebook města.

Zdroj: Město Prachatice.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum