Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPRACHATICE: Kočky bez majitele

27. února 2022

PRACHATICE: Kočky bez majitele

Kočky bez majitele? Řešení aktuální situace je domluveno.

Osobní setkání s dobrovolnicemi z řad prachatické veřejnosti k projednání problematiky koček bez majitele se uskutečnilo v pondělí 21. února v odpoledních hodinách v zasedací místnosti Městského úřadu v Prachaticích. Jak v úvodu řekl pan místostarosta PaedDr. Jan Klimeš, cílem společného jednání je vzájemné informování a hledání konstruktivního přístupu k řešení této problematiky.

Jednání bylo vstřícné a věcné. Dobrovolnice seznámily přítomné s vlastními poznatky ohledně koček bez majitele. Ředitel Městské policie a vedoucí odboru životního prostředí informovali o způsobu řešení obdobných případů v minulosti a o zamýšleném postupu v aktuální situaci. Došlo ke vzájemné shodě na provedení odchytu koček, zajištění jejich kastrace a poté, po rekonvalescenci, navrácení zpět do lokality.

Ilustrační foto

Byly vytipovány čtyři lokality s výskytem koček bez majitele a prodiskutovány možnosti nejlepšího řešení pro dané místo. Dvě z lokalit jsou díky dobrovolnicím dobře zmapované již nyní. Je bezpečně ověřeno, že se jedná o kočky bez majitele a kastrace tří koček může být provedena v brzké době. Dobrovolnice již zajistily i péči o kočky v následné rekonvalescenci.

Další dvě lokality spolu pravděpodobně souvisejí a kočky zřejmě přecházejí z jedné do druhé. Zde je potřeba dalšího šetření a zmapování výskytu koček, ke kterému dojde ve spolupráci s dobrovolnicemi. Zdárné provedení je komplikováno i tím, že objekty nejsou ve vlastnictví města. Odbor životního prostředí již kontaktoval jednoho z majitelů a připravuje další kroky vedoucí k odchytu. Občané budou v předstihu informováni o termínu odchytu, aby měli možnost si své kočky zabezpečit.

V souladu s legislativou a doporučeními veterinárních lékařů budou odchycené a vykastrované kočky označeny nástřihem do ušního boltce, aby bylo snazší je následně identifikovat. Koncem měsíce dubna odbor životního prostředí svolá další schůzku k výměně informací o této problematice.

Zdroj: Městso Prachatice, MVDr. Marie Peřinková, vedoucí odboru životního prostředí.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum