Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPRACHATICE: Zlatí klarinetisté

15. července 2022

PRACHATICE: Zlatí klarinetisté

Klarinetisté opět zlatí v Bratislavě.

Bratislavské účinkování na 11. mezinárodním hudebním festivalu skončilo pro Klarinetový soubor Prachatice skvělým výsledkem. Získal totiž v mezinárodní soutěži cenu Gold Band za svůj soutěžní výkon.

Celkem tři dny strávili prachatičtí hudebníci, Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a zpěvačka Petra Sovová v centru Slovenska v Bratislavě. Odehrával se zde totiž již tradiční letní hudební festival, v jehož rámci mohl soubor prezentovat svou hudbu.

První den pobytu byl ve znamení soutěže, kde mezinárodní porotě, v čele s profesorem Wesleyské hudební Univerzity Scottem Fergusonem z USA a profesorem, dirigentem Sydneyského symfonického orchestru z Austrálie, předvedli klarinetisté soutěžní skladby širokého záběru hudebních stylů a nechybělo střídání pěveckých a instrumentálních skladeb.

Další dny probíhaly festivalové koncerty, z nichž vynikl zvláště koncert odehrávající se v koncertní síni kostela Klarisek, která okouzlila posluchače svými skvělými akustickými podmínkami. Koncert byl ve znamení velkého aplausování a dlouhého potlesku. Druhý koncert se pak odehrával na Hviezdoslavovom námestie, kde byly poté slavnostně předány ceny všem účinkujícím celého festivalu.

Klarinetový soubor Prachatice byl hodnocen vysokým počtem bodů a zaujal podle slov odborné poroty skvělou intonací, hudebním propojením instrumentální a vokální složky, pestrostí skladeb, vlastními originálními úpravami skladeb a také výkonem zpěvu Petry Sovové. Klarinetisté v Bratislavě posbírali již sedm zlatých a jednu stříbrnou cenu za posledních deset let. Celkově mají na svém kontě čtyřiadvacet zlatých cen z celé Evropy.

Zdroj: Město Prachatice - Mgr. Jan Hovorka, dipl. um., Klarinetový soubor Prachatice.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum