Mladé hvězdy stoupají

12. listopadu 2022

PRACHATICE: Mladé hvězdy stoupají

Začínající prachatičtí karatisté bodovali v soutěži Little stars.

O víkendu pořádal Fight club České Budějovice další díl akce s názvem Little stars. Pro začínající karatisty je to ve skrze první možnost vyzkoušet si závodní atmosféru v dovednostních disciplínách jako jsou základní techniky na místě, překážková dráha nebo kop na rychlost. Mottem soutěže je, že se „učíme prohrávat se ctí a vyhrávat s pokorou“.

Trasu překážkové dráhy absolvovali všichni prachatičtí borci bez problémů.

Ve druhé nemladší kategorii 5 – 6 let měl TJ Tatran Prachatice zastoupení v Tomáši Příhodovi, který získal bronz v disciplíně super kop (kop na cíl na rychlost).

V kategorii 7 – 9 let Dominik Příhoda navázal na dobrý výkon svého bratra. Měl však troch sportovní smůly, když ho rozlosování soutěže vždy velice záhy postavilo proti budoucímu finalistovi. Přesto vybojoval 3. místo v soutěži kihon (techniky na místě).

Asi nejtěžší roli měl Lukáš Faltus v nejstarší kategorii 10 – 14 let. Zde se změnily soutěžní disciplíny oproti předcházejícím kategoriím. V lehčí formě sportovního zápasu kumite získal 2. místo. V soutěži kata získal 3. místo.