Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPouť v Pacově 2023

2. září 2023

PACOV: Pouť 2023

V sobotu 30. září a v neděli 1. října se v Pacově uskuteční tradiční pouť.

Jak se již stalo tradicí, tak i v letošním roce bude část náměstí vyhrazena pro řemeslné stánky. Výrobci a prodejci přijedou s ručně zpracovanými výrobky, jako jsou domácí uzeniny, sýry, výrobky ze dřeva, skla, proutí, vosku i kovu, keramiky, malovaný textil, medovina. Někteří řemeslníci budou své řemeslo předvádět. Ale i ostatní tzv. „neřemeslní prodejci“ budou mít co zajímavého nabídnout. Takže přijďte a přesvědčte se sami.

V sobotu i v neděli bude Městské muzeum Antonína Sovy a Informační centrum v budově zámku otevřeno od 10 do 16 hodin.

Stejně tak jako v minulých letech i letos budou pro návštěvníky pouti bezplatně přístupné WC, a to v kavárně a cukrárně Láskomina, v pizzerii Peppino, v rychlém občerstvení Kebab House, na radnici, na autobusovém nádraží a v Informačním centru v budově zámku.

FOTO: Pacovská pouť

Atrakce i stánky budou umístěny na stejných místech jako v minulých letech. V souvislosti s poutí dojde k dopravním omezením a objížďkám v obdobném rozsahu jako v minulých letech.

Navíc v areálu skateparku bude v neděli od 9 do 16 hodin probíhat Pouťový trh nabízející nejrůznější lokální výrobky, farmářské dobroty a sezónní produkty.

Zejména řidiče vozidel, kteří parkují v ulici Svatojánská, Spálená upozorňujeme na skutečnost, že dle ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Stání vozidla, kterým dojde k porušení tohoto ustanovení, je přestupkem, za který může být uložena pokuta ve výši 1 500 až 2 500 Kč.

Pro parkování vozidel lze využít parkoviště před zámkem, u polikliniky, u prodejen Albert a Penny Market, u jídelny Na Růžku a u sportovního areálu u sv. Anny.

Zdroj: Městský úřad Pacov.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum