Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Vánoční strom

23. listopadu 2021

PÍSEK: Vánoční strom

Vánočním stromem bude letos dvacetimetrový smrk pichlavý.

Velké náměstí bude od začátku adventu po Tři krále zdobit zhruba dvacetimetrový smrk pichlavý, který roste v ulici Jiřího Srnky. Pracovníci Městských služeb Písek ho na tradiční místo nainstalují v úterý 23. listopadu. Ráno ho budou muset porazit, potom bude následovat jeho transport městem. „Letošní vánoční strom zaujme nevšedním vzhledem, je totiž užší a vyšší, než bývalo v uplynulých letech zvykem. Někteří občané jeho vzhled dokonce připodobňují k věži děkanského kostela. Jsem rád, že jej Písečtí vzali za svůj a neporovnávají ho se vžitými stereotypy,“ řekl koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň. Díky tvaru a velikosti stromu na něm lépe vynikne osvětlení a ozdoby, které mohou být místěny hustěji.

„Vánočními stromy bývají vždy dřeviny, které již činí značné obtíže nebo dokonce určitou škodu. Kvůli nevhodnému stanovišti je jejich perspektiva často zkrácena a projevuje se to i na jejich vitalitě. Ne vždy však bývá snadný jejich výběr. Kromě vzhledu musí být strom též dobře dostupný pro jeřáb a ostatní techniku,“ vysvětlil Ondřej Kofroň. Sehnat vzrostlé jehličnany, které by byly souměrné a dobře zavětvené, je podle něj stále obtížnější, a to i vzhledem ke klimatické změně, která ve městě jehličnanům pro vysoké teploty a nedostatek srážek nepřeje. „Z těchto důvodů jsme rádi, že byl městu opět nabídnut krásný strom, který by musel být stejně pokácený. Jeho dárcům za něj upřímně děkujeme,” dodal Ondřej Kofroň.

Zatímco na vánoční strom si obyvatelé města ještě týden počkají, adventní výzdoba se v ulicích města již objevuje. V Karlově ulici již visí světelné řetězy, dekorace jsou upevněny také na lampách veřejného osvětlení na Velkém, Alšově i Havlíčkově náměstí nebo v Heydukově ulici. „Výzdobu instalujeme už od začátku listopadu, aby byly všechny prvky na svém místě do začátku adventu,“ řekl Petr Šejnoha z Městských služeb Písek a dodal, že kromě centra města bude výzdoba také na nábřeží 1. máje nebo v okrajových částech města. „Zdobíme také vánoční stromy u Václava, na Hradišti, ve Smrkovicích i Semicích,“ doplnil.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum