Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Vzniknou trvalkové záhony

3. října 2021

PÍSEK: Vzniknou trvalkové záhony

V centru města vzniknou nové trvalkové záhony.

V centru města vzniknou ještě letos na podzim dva nové trvalkové záhony. První bude ve spodní části Komenského ulice – při vstupu do Nerudovy ulice, druhý pak na kruhovém objezdu na Fügnerově náměstí. Vhodná místa vybral odbor životního prostředí. V následujících týdnech budou jednotlivá stanoviště připravena pro výsadbu. Práce budou zahájeny odstraněním stávajících výsadeb, důkladným odplevelením a odtěžením staré zeminy. Do nového substrátu pak budou vysázeny stromy a trvalky, které budou na závěr zamulčovány jemným vymývaným štěrkem.

Záhon ve spodní části Komenského ulice bude založen v místech, kde se nyní nacházejí nevhodné výsadby jehličnatých dřevin a tvarovaných keřů, a také na sousední ploše, kde roste lípa šoa, která byla vysazena k uctění památky obětí holokaustu. „V této lokalitě jsme vnímali potřebu nové a důstojné úpravy již delší dobu. Začátkem září jsme se na tom shodli i s vedením města,“ uvedl Ondřej Kofroň, koordinátor městské zeleně. Na tuto plochu budou umístěny nové stromy a vzniknou zde trvalkové záhony v obdobném složení jako na Bakalářích. Novinkou zde bude výsadba rostlin do písku, který lépe udržuje vlhkost a měl by tak snížit nároky na zálivku, ale i následné pletí.

Na Fügnerově náměstí vznikne trvalkový záhon na kruhovém objezdu, uprostřed něhož se nachází mladý platan. Na této svažité a vysýchavé ploše se však bude záhon odlišovat od jiných ve městě. „Z důvodu náročnějších stanovištních podmínek a rychlého odtoku srážkových vod jsme zde navrhli převážně suchomilné druhy trvalek a trav, aby zde rostliny dobře prosperovaly,“ upřesnil Ondřej Kofroň.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum