Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Květiny zaplaví město

18. října 2021

PÍSEK: Květiny zaplaví město

Tulipány na náměstí rozehrají šachovou partii, ve městě se letos vysází na 20 000 cibulí.

Stejně tak jako loni budou během podzimu vysázeny nové cibuloviny, které opět přinesou kus jara i do našeho města. Koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň vybral ve spolupráci se zahradníky městských služeb jednotlivé druhy a vytipoval nové plochy pro jejich rozšířenou letošní výsadbu. Na začátku jara se tak můžeme těšit na záplavu květů na Velkém náměstí, na Bakalářích, v trvalkových záhonech a nově též na promenádě mezi mosty.

Na náměstí pod stromy byla při návrhu výsadeb využita symbolika jednotlivých zelených čtverců, kterou dále Ondřej Kofroň vysvětlil: „Tyto čtverce nás inspirovaly pro vytvoření jednoduchých výsadeb, kde se budou střídat tulipány v nevšední purpurově černé a krystalově bílé barvě, vytvoří tak jakousi šachovnici. Doplněny budou lemem růžové pomněnky, která jednoduchým výsadbám dodá větší kontrast.“ Stromy nad tulipány tak při větší představivosti budou znázorňovat jednotlivé šachové figurky, které na jaře rozehrají velkou partii.

Největší výsadba cibulovin však bude provedena na nábřeží pod píseckým hradem a v úseku mezi Kamenným a Novým mostem, kde ve formě klikaté stuhy protne stroze uspořádané travnaté plochy. Provedena zde bude strojová výsadba do trávníků, která na stanovišti prosperuje několik let. „Na lokalitu jsme zvolili směs, jež je výjimečná v tom, že je tvořena 12 druhy narcisů, které postupně kvetou 12 týdnů, a aby těch dvanáctek nebylo málo, měly by na stanovišti vydržet déle jak 12 let a cibulí zde bude vysázeno více než 12 000,“ dodává s úsměvem Kofroň.

Další cibuloviny budou pro větší jarní efekt doplněny do všech trvalkových záhonů na Bakalářích, u nemocnice a v Lipové aleji, ale i do nově vzniklých záhonů v Komenského ulici a na Fügnerově náměstí. Písek tak i v příštím roce obhájí svůj nový přídomek – kvetoucí město.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum