Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Oprava komunikace

25. července 2021

PÍSEK: Oprava komunikace

Komunikaci v Lipové aleji a Sadové ulici čeká oprava.

Povrchy vozovek v části Lipové aleje a ulici Sadová se budou opravovat. V Lipové aleji se bude obnova komunikace týkat části ulice, která sousedí s Pakšovkou a vede ke vchodům do panelových domů. Práce zde budou probíhat v srpnu, nejpozději v září, a trvat by měly přibližně dva týdny. Zakázku v Lipové aleji bude realizovat firma Strabag, která ve výběrovém řízení předložila nejnižší cenovou nabídku. Město za zakázku zaplatí dva miliony korun bez DPH. Dodavatele stavby schválila rada města. Oprava Sadové ulice bude realizována v srpnu a trvat byl měla opět dva týdny. Povrch komunikace je ve velmi špatném stavu.

Lipová alej

„K rekonstrukci části Lipové aleje se přistoupilo kvůli nevhodnému spádu komunikace v místě, kde je stanoviště kontejnerů, při deštích se zde kvůli tomu tvoří velká a hluboká louže, která znemožňuje přístup ke kontejnerům. Špatný je také samotný povrch vozovky, zejména v části od viaduktu,“ řekl místostarosta Petr Hladík. Stávající povrch vozovky bude vyfrézován a položen nový, vyměněny budou také obruby, které oddělují silnici od zeleně. Kromě toho budou vyměněny armatury ve vozovce a lokálně opraveny podkladní vrstvy.

Obyvatelé obou ulic budou muset před zahájením prací přeparkovat svá vozidla. Při uzavření Sadové ulice pak budou muset řidiči volit objízdnou trasu, která povede ulicemi Klostermannova a Baarova.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum