Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Hlava v Písku

17. října 2021

PÍSEK: Hlava v Písku

Akce Hlava v Písku zavede občany na místa, která nejsou běžně přístupná.

Kancelář Smart Písek připravila na závěr října pro občany a obyvatele města týdenní akci nazvanou Hlava v Písku. Veřejnosti nabídne zejména jedinečnou možnost navštívit řadu míst spadajících do správy města, kam není za běžných okolností přístup. „Cílem týdne je atraktivní formou připomenout, že město zdaleka není jenom o radnici, na kterou se „chodí pro razítka“, ale že zajišťuje celou řadu důležitých služeb a funkcí,“ vysvětluje za organizátory Miloš Prokýšek, vedoucí kanceláře Smart Písek.

Hlava v Písku nabídne zájemcům například exkurze do nové úpravny vody na Hradišti, městské teplárny nebo čistírny odpadních vod. Zavítat bude možné i do kompostárny u Smrkovic nebo třídírny odpadu na skládce Vydlaby. Nevšední zážitek jistě přinese komentovaná projížďka autobusem po Píseckých horách nebo prohlídka objektu kina Portyč sloužícího též jako kryt a další. „Chceme, aby lidé měli možnost podívat se městu tak trochu pod pokličku. Zároveň jim na všech stanovištích umožníme dát nám zpětnou vazbu a vyjádřit se k fungování města v řadě oblastí,“ upřesňuje zástupce Smart Písek.

Ve čtvrtek se rámci týdenního seriálu uskuteční v městské knihovně také přednáška známého popularizátora vědy, geologa a klimatologa Václava Cílka. „Tematicky na ni o den později naváže konání dalšího ročníku Climathonu, který opět nabídne možnost podílet se na společném vývoji řešení současných klimatických výzev,“ doplňuje Miloš Prokýšek a dodává, že v případě pozitivních ohlasů na pilotní ročník by se Hlava v Písku mohla v budoucnu pravidelně opakovat.

Pro účast na všechny akce je nutno se předem registrovat na webu http://smart.pisek.eu, kde je možné dohledat kompletní program.

Zdroj: Město Písek a SMART.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum