Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Dobrovolní hasiči

24. září 2021

PÍSEK: Dobrovolní hasiči

Písečtí dobrovolní hasiči se zúčastnili mezinárodního cvičení.

Hasiči z Jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) města Písek se minulý týden zúčastnili mezinárodního cvičení Rescue Patrol v Ústeckém kraji. Vyjeli na něj už popatnácté. Cvičení probíhá formou zásahů u simulovaných mimořádných událostí, na které dohlíží odborná komise. Jejím úkolem je všechny postupy kontrolovat a zhodnotit.

Zasahuje se u událostí v nepřístupném terénu, u dopravních nehod, požárů či průmyslových havárií. Největší důraz je kladen na zásahy s větším počtem zraněných osob, neboť třídění raněných se při běžném výcviku těžko simuluje. Při velkých zásazích se tak počet namaskovaných a poučených figurantů pohyboval kolem padesáti. Připraveno bylo celkem 102 simulovaných událostí.

Letošního ročníku se zúčastnila družstva z celé ČR, z toho tři jednotky Hasičského záchranného sboru, tři dobrovolné jednotky, dále tři družstva Zdravotnické záchranné služby (ZZS), družstvo dobrovolných záchranářů a vysokoškolští studenti. Na hlavní zásahový den se přidalo družstvo záchranářů z německého Červeného kříže. O vyhledávání osob a prohledávání sutin se starala družstva kynologů z české a slovenské Horské služby.

Písecké družstvo zasahovalo například jako asistence ZZS při ošetřování a transportu zraněných osob ve skalnatém terénu, jako „First Responder“ u nehody čtyřkolky se zraněním dvou osob či dopravní nehody dvou vozidel v tunelu. Z větších zásahů to byl například požár budovy po úniku plynu, či evakuace a záchranné práce po explozi v části sila.

Načerpané znalosti a zkušenosti předá naše družstvo při výcviku i ostatním členům jednotky. Nezbývá než dodat, že se jedná o největší a nejnáročnější z pravidelných vzdělávacích akcí. Členové JSDH se jí účastní dobrovolně a v době osobního volna.

Lukáš Nebes, velitel JSDH města Písek.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum