Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: Chata Živec

18. září 2021

PÍSEK: Chata Živec

Město bude hledat nového nájemce chaty Živec.

Písek bude hledat nového nájemce turistické chaty Živec, který by zařízení provozoval od 1. ledna příštího roku. Současný provozovatel zde bude do konce roku. Město vypíše výběrové řízení na pronájem chaty Živec bez stanovení minimální výše ročního nájemného. „Určíme ale podmínky, za jakých bude muset nový nájemce chatu provozovat. Jedná se například o otvírací dobu, povinnost udržovat altán nebo pravidelně kontrolovat přilehlé lanového hřiště. Chceme docílit toho, aby návštěvníci této atraktivní lokality měli potřebné zázemí,“ uvedla místostarostka Petra Trambová.

V blízkosti chaty je lanové hřiště a letos tady bylo otevřeno i 3D bludiště. „Lokalita byla díky tomu během letních prázdnin hojně navštěvovaná, chata bohužel fungovala jen v omezeném režimu, často byla zavřená,“ poznamenala Petra Trambová. Lidé tak neměli možnost se občerstvit nebo využít toaletu. Kvůli absenci potřebného zázemí se v okolí hřiště tvořil nepořádek. Tomu chce město nyní předejít tím, že novému nájemci stanoví minimální rozsah otvírací doby. Od června do září by měl mít otevřeno aspoň šest dní v týdnu minimálně od 10.00 do 20.00 h, v dubnu, květnu a říjnu by měla chata fungovat od pátku do neděle minimálně od 10.00 do 18.00 h a od listopadu do března také od pátku do nedělen alespoň od 11.00 do 17.00 h.

Turistická chata prošla před dvěma lety celkovou rekonstrukcí, která stála 16,6 milionu korun bez DPH. Modernizace se dotkla restaurace i pokojů, které nyní mají vlastní sociální zařízení, upraveno bylo provozní i dispoziční řešení chaty, aby odpovídalo současným požárně bezpečnostním a hygienickým požadavkům. Objekt má bezbariérový přístup a je také zateplen. Restaurace má kapacitu 80 míst, v pokojích lze ubytovat až 26 hostů.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum