Stavba bazénu
3. března 2025
PÍSEK: Stavba bazénu
Práce na stavbě bazénu postupují podle plánu, bude zahájena montáž pilot.
Zemní práce pod objektem nového plaveckého bazénu pokračují podle harmonogramu a projektu. „Byla sejmuta horní vrstva ornice, pod kterou se nachází jílové podloží. Zprávy o výskytu tekutých písků a nestabilním podloží se nepotvrdily,“ uvedl starosta Michal Čapek. Příští týden do areálu staveniště přijede vrtná souprava a v jeho druhé polovině by měla být zahájena montáž pilot.
Ve stavební jámě se objevila vyšší hladina podzemní vody. S tou se v projektu počítalo, hladina spodní vody je proměnlivá, například vlivem ročního období nebo srážek. „Vybíráme nejvhodnější technickou variantu dalšího postupu. Vybrané řešení představíme během příštího týdne. Nejedná se ale o žádný zásadní problém. Nejde o nic mimořádného, neočekávatelného, co by mělo například zdržet postup prací,“ doplnil starosta.
Město se uchází o dotaci z Národní sportovní agentury, a proto nechávalo lehce upravit projektovou dokumentaci, aby byla v souladu s dotačními podmínkami. Úprava se netýkala otázky spodní vody.
Zdroj: Město Písek.
Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.