Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistProdej dvou domů

23. července 2023

PÍSEK: Prodej dvou domů

Město nabízí k prodeji dům na Velkém náměstí a v Palackého sadech.

Město Písek nabízí k prodeji dům na Velkém náměstí a v Palackého sadech. Obě nemovitosti chce prodat současně, požaduje za ně minimálně 30 milionů korun a prodávat je bude tzv. obálkovou metodou. Podmínky výběrového řízení schválila na své červnovém jednání rada města. Zájemci o koupi nemovitostí mohou své nabídky podávat do 31. srpna. „Nově jsme přistoupili ke stanovení kauce ve výši jeden milion korun, kterou musí složit každý účastník výběrového řízení na účet města ještě před podáním nabídky,“ řekl starosta Michal Čapek.

Bytový dům na Velkém náměstí čp. 102 s průchodem do Palackého sadů je částečně podsklepen, má tři nadzemní podlaží a dva nevyužité půdní prostory. V přízemí jsou dva nebytové prostory, v prvním patře jeden. V objektu se nacházejí i dva byty. Bytový dům v Palackého sadech čp. 185 je částečně podsklepen, má tři nadzemní podlaží a nevyužité podkroví. V přízemí a prvním patře jsou nebytové prostory, v 1. a 2 patře jsou celkem tři byty. Dva byty a nebytové prostory jsou v současnosti pronajaty. Oba objekty jsou určeny k celkové rekonstrukci.

Město oba domy koupilo minulý rok. Vede jím průchod z Velkého náměstí do Palackého sadů, o jehož opravu město řadu let usilovalo. Nedařilo se mu ale dohodnout s majitelem objektů na zřízení věcného břemene, aby zanedbaný průchod mohlo zrenovovat. Loni přišla od majitele nemovitostí nabídka na prodej domů za 30 milionů korun a město ji akceptovalo. Zřídilo služebnost stezky spočívající v právu užívání průchodu a také zřídilo právo města opravovat a udržovat průchod na své náklady. S jeho opravou se začalo už v závěru června a zhruba za čtyři měsíce by měly být práce hotovy. Kupní smlouva bude uzavřena po ukončení rekonstrukce.

Zdroj: Město Písek.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum