Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistModerní kemp

24. března 2023

PÍSEK: Moderní kemp

Město chce přebudovat bývalou vodárnu na moderní kemp.

Písek chce už letos začít s přeměnou bývalé vodárny u řeky Otavy na kemp. V první etapě bude zrekonstruována hlavní budova, vybudováno zázemí pro kemp, revitalizovány venkovní prostory areálu a upraveny zelené plochy tak, aby na nich bylo možné umisťovat stany. „V projektu se počítá také s vybudováním cest či parkovacích míst, která budou upravena pro stání obytných vozů a karavanů. Vybudována bude i recepce, kuchyňka a sociální zařízení pro ubytované nebo multifunkční sál,“ řekla místostarostka Petra Trambová.

Rada města na svém posledním jednání schválila vypsání veřejné zakázky na dodavatele stavebních prací. Předpokládané náklady na tuto akci by měly dosáhnout zhruba 53,1 milionu korun, městu se na ni podařilo získat dotaci ve výši 30 milionů. „Předpokládáme, že práce na konverzi vodárny budou zahájeny v červenci nebo srpnu a dokončeny by měly být za 20 měsíců,“ poznamenala Petra Trambová.

FOTO: Konverze vodárny

Město má zpracovánu studii na využití všech objektů vodárny, v první etapě se přebuduje jen hlavní budova pro potřeby kempu a dojde i na nezbytné venkovní úpravy. Další objekty by se mohly v budoucnu využít jako tělocvičny, jedna z budov by mohla sloužit jako trampolínové centrum. Studie navrhuje také zpřístupnění části historických prostor, ve kterých by mohla vzniknout například expozice vodárenství.

„Písku v současné době kemp chybí. Vodáci, kteří splouvají Otavu, nemají důvod v našem městě zůstávat. Věříme, že se díky naší investici tato situace změní. Kemp bude navíc nabízet i místa pro obytné vozy a karavany, které turisté v posledních letech ve velké míře využívají,“ doplnila místostarostka.

Areál bývalé vodárny se nachází na okraji města Písek pod Hradišťským kopcem, prázdný je od roku 2019, kdy byla vybudována nová úpravna vody. Budovy, které se na pozemku nacházejí, jsou z let 1948 a 1969, dokonce tzv. objekt anglického filtru je cennou stavebně historickou památkou z r. 1899.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum